ASDEP Alımlarının Ne Zaman Yapılacağı Konusu TBMM'de Soruldu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ASDEP ilanları için 2019 yılı içerisinde yapılacağı işaret edilmişti. Buna göre TBMM gündemine gelen soru önergesinde ilanların ne zaman açıklanacağı soruldu.

ASDEP Alımlarının Ne Zaman Yapılacağı Konusu TBMM'de Soruldu!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal yardımlar kapsamında rehberlik ve danışmanlık hizmeti sağlanıyor. Aile Sosyal Destek Programı kapsamındaki istihdam edilen personellere yenileri eklenecek. Buna göre 2019 yılı bitmeden yeni ilan bekleniyor. Bu konudaki haberimiz için tıklayın.

AÇSH Bakanlığının 4734 sayılı kanun kapsamında personel istihdam yoluna giderek ASDEP kadrolarındaki personel eksikliğini giderilmesi sağlanacaktır. Bilindiği gibi ilk kez 2016 yılında bin 500 kişi alındı. 2017 yılında ise yeni ilan ile 1500 kişi daha istihdam edildi. Diğer yandan bu alımlardan ilkinde 4 katı kadar aday mülakata girdi. İkinci ilanda ise 5 katı kadar aday için mülakat yapıldı. Diğer bir gelişmede ise başvuru yapabilecek olan adaylar arasına yeni bölüm mezunları da eklendi. Hangi bölüm mezunları başvuru yapabilecek?

BAŞVURU YAPABİLECEK BÖLÜMLER;

Çocuk gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü, Sosyoloji Bölümüm, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmetler Bölümlerinden mezun olan adaylar yeni ilanlara başvuru yapabilecekler.

TBMM'DE SORU ÖNERGESİ;

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer TBMM'ye sunduğu soru önergesi dilekçesinde ASDEP alımlarının hangi aşamada olduğu soruldu. Bu konuda 14 Ekim tarihli dilekçesi Cumhurbaşkanlığına hitaben dilekçe gönderdiği görülmekte. Buna göre verilecek cevabı aktarmaya devam edeceğiz. İşin olsa sosyal medya ve mobil uygulamamızı indirmeyi unutmayınız.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 10:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
asdep
asdep - 2 yıl Önce

En az halkla iliskiler ve tanitim bolumu mezunlari arasindan da alinmali

Asdep13
Asdep13 - 2 yıl Önce

Vakit geldi diye dusunuyorum