Annelere Aylık 100 Euro! Ön Kayıtlar E-Devlet Üzerinden Başladı! Nasıl Başvuru Yapılır?

Aile ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Avrupa Birliğinin ortaklaşa yürüttüğü projeye göre 7 pilot ilde Annelere aylık 100 Euro ödenecek. Başvurular E-devlet üzerinden olacak.

Annelere Aylık 100 Euro! Ön Kayıtlar E-Devlet Üzerinden Başladı! Nasıl Başvuru Yapılır?

Geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada annelere kapsamında Avrupa Birliği ile ortak yürütülen Kurumsal Çocuk Bakım Projesi kapsamında destek sağlanacağı belirtilmişti. Buna göre ilgili şartları sağlayan annelere aylık 100 Euro destek sağlanacak olup uygulama şimdilik 7 ilde gerçekleştiriliyor. Daha sonra Türkiye genelinde uygulanacak olan destek uygulamasının detayları ise haberimizin devamında yer alıyor.

Aylık 100 Euro Ödenecek

Projeden 0-60 aylık çocuklarını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşe, anaokuluna veya gündüz bakımevine gönderen ve sigortalı işçi statüsünde çalışan anneler yararlanacak. Annelere her ay 650 lira civarında (100 avro) destek sağlanacak olup şimdilik sadece iller Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya illerinde ikamet eden anneler bu destekten yararlanabilecek.

Ön Kayıt E-Devlet Üzerinden

İlgili proje kapsamında şimdilik sadece 7 ilde başlamış olan destek ödemelerine ilişkin ön kayıt e-devlet üzerinden açıldı. Buna göre başvuru şartlarını taşıyan ve bu 7 ilde ikamet eden enlere e-devlet üzerinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı hizmetleri içerisinde yer alan Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesiisimi ile bu destek uygulamasına ön kayıt yaptırabilecek.

Adayların ilgili şartları sağlamaları durumunda ilgili başvuru sayfasında çocuk sayısı ve ödeme detayları da yer alacak olup başvuru yapmak için ise açılan yeni sayfada “Başvuru Yap” butonuna tıklayarak açılan yeni sayfada istenilen bilgilerin girişi yapılarak ön kayıt işlemi de tamamlanmış olmaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim oflu
İbrahim oflu - 2 yıl Önce

Diğer anneler bu vatanın evladı değil mi, bıktık bu Ankara İstanbul İzmir Antalya mubbetinden, oyunda sadece onlardan alırsınız, bizde seçimlerde plot uygulamasını size yaparız

Evhanimi
Evhanimi - 2 yıl Önce

Bunu ev hanimi annelere verseniz keskee butun hayatini cocuklatina adayan kadina.

cigdem yildirim
cigdem yildirim - 2 yıl Önce

neden calisamayan annelere yapilmiyor bu yardim cocugunu devletin kresine bile veremeyen binlerce anne varken neden calisan annelere veriliyor calisan anne zatn calisip parasini kazaniyor.Madem bise yapicaksiniz bari duzgun yapin bence o paraya calisamayan annenin daha çok ihtiyaci var.

Ömer
Ömer - 2 yıl Önce

Devletin mantığı da verdiği bu destek kadar anlamsız. Yahu arkadaş, kadın zaten çalışıyor -ssk şart olduğuna göre- çalışmayan kadına yardım edeceğine niye çalışana yardım ediyorsun öbürü zaten ev ekonomisine katkı sağlıyor senin amacın anneye yardım mı yoksa anneyi çalışmaya zorlamak mı. VAllahi bıktık artık bu çifte standardinizdan. 2.si Bi kere de farklı illerden başlatın ve bu illere en son sıra gelsin. Neyse ya boşuna konuşuyoruz zaten

Levent sevim
Levent sevim - 2 yıl Önce

Uygulama güzel fakat çalışan anne az da olsa ailesine bir katkıda bulunuyor bence çalışamayan anneler için birşeyler düşünün

Sakaryali
Sakaryali - 2 yıl Önce

Aynen katiliyorum yorumunuza

Aydın  torun
Aydın torun - 2 yıl Önce

gariban lara vermez ler anca onlar zengine versinler yazık ya o kadar ihtiyaç sahipleri varken elleri hep Zenginin üzerinde devlette anca bu kadar olur ya baba annelere verirler onları doyururlar yada çalışan zengine yazık ya

Fenyaz
Fenyaz - 2 yıl Önce

Şu ayrımcılığı yapmasanız çalışmayan anne anne değilmi yaptığınız üç kuruşluk hayır oda nereye gittiği belli değil...