Ankaralılara Müjde: İlkbaharda Açılıyor! İşte Açıklama

Ankaralıların uzunca sürelerdir beklediği Ankapark' ın yapımı ilkbaharda tamamlanacak ve hizmete açılacak. Beklenen ve oldukça büyük park olan Ankapark' a yönelik açıklamaların detayları haberimizde...

Ankaralılara Müjde: İlkbaharda Açılıyor! İşte Açıklama

Uzunca bir süre önce yapımına başlanan, durdurulan ve daha sonra tekrar başlatılan Ankapark, ilkbaharda hizmete açılıyor

Ankaralıların yakından takip ettiği ve ne zaman tamamlanacağını merak ettiği, en büyük tematik parklardan birisi olan Ankapark' a yönelik önemli açıklamalar gerçekleştirildi. Ankaralı vatandaşların yakından takip ettiği bir süreç olan ve yapımına başlanıp, durdurulma kararı alınan, daha sonra tekrar yapım çalışmaları hız kazanan Ankapark için tarih netleşti. İlkbahar döneminde parkın Ankaralıların hizmetine açılacağı aktarıldı. Ankapark' a yönelik geçtiğimiz günlerde bir vekil tarafından da açıklamalar yapılmıştı.

Vekil Ankaralıların kobay olarak kullanılacağını ifade etmişti

Ankapark' ın Çinli yetkililer ve testçiler tarafından analiz edilip incelenerek ciddi güvenlik zaafiyetleri bulundurduğunu ifade eden vekil, ankapark' ın ankaralıları adeta kobay olarak kullanacağını, can güvneliğinin bulunmadığı bir park olduğunu ifade etmişti. Bu açıklamaların ardından gündeme önemli bilgilendirmeler yansıdı ve parkın ilkbahar döneminde hizmete başlayacağı bildirildi. Konuya yönelik olarak Ankapark İşletmeleri Genel Müdürü Cem Uzan tarafından yapılan açıklamada " Ankapark'ın açılışını ilkbaharda yapmayı planlıyoruz. Gecikeceğimizi düşünmüyorum. " ifadelerini kullandı.

Güvenlik Testleri açıklaması

Cem uzan tarafından park içerisinde yer alan dev oyuncakların testlerinin firmaların süpervizörleri tarafından belirli standartlara göre yapıldığını ifade ederek " Firmaların süpervizörlerini çağırıp dev oyuncakları onlar eşliğinde açıyoruz. Bunun temayülleri ve kuralları var. Süpervizörler, dev oyuncakların tekerlekleri, kaynak alanları ve bağlantı noktaları gibi her şeyi tek tek incelerler. Ondan sonra bize sertifika verilir. Biz o sertifikadan sonra TÜV'e başvururuz. Başvuru sonucu olumlu çıkar ise kullanıma açarız. Güvenliksiz herhangi bir oyuncağın açılması söz konusu bile değil. Bu aslında intihar gibi bir şeydir. Ayrıca Tokyo'nun dünyaca ünlü temaparkında yönetim kurulu başkan yardımcılığı yapmış bir kişi 4 ay bize danışman olarak eşlik edecek. " şeklinde konuştu.

YORUM EKLE