Ankara'da Bayram Boyunca EGO Ulaşım Ücretsizmi Olacak?

Kurban Bayramında ulaşım ücretsiz olan büyük şehirler hangileri? Ankara ilinde Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da ulaşım ücretsiz yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanlığı EGO'dan yapılan son dakika açıklamaları aktarıyoruz.

Ankara'da Bayram Boyunca EGO Ulaşım Ücretsizmi Olacak?

Ankara ilinde Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da ulaşım ücretsiz yapıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre 2018 Kurban Bayramı boyunca ulaşımı sağlayan EGO otobüslerinde ulaşım ücretsiz olacak. Bilindiği gibi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna Başkent ulaşımında önemli değişiklikler yaparak, vatandaşların gece ulaşımını kolaylaştıracak şekilde, bazı hatlara 24 saat ulaşım sağlamıştı.

BAYRAMDA EGO ÜCRETSİZ Mİ?

Yapılan duyuruda Ankara'da her bayram olduğu gibi Kurban Bayramında da Ankara Kart kullanılmadan EGO otobüsleri ücretsiz olacak denildi. EGO Genel Müdürlüğü, açıkladığı karara göre Kurban Bayramının birinci günü 21 Ağustos tarihinden başlamak suretiyle, 22 Ağustos, 23 Ağustos ve 24 Ağustos tarihlerinde toplamda 4 gün şehir içi hatlarda ücretsiz olarak seyahat edilebilecek.

Başkentte mezarlıkların bulunduğu Sincan Yeni Mahalle ile Ortaköy'e ücretsiz ulaşım sağlanması için de sefer başlattı. Vatandaşların mezarlıkları ziyaretinin daha kolay olması için bayram boyunca ring devam edecek.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 08:14
YORUM EKLE