Ankara Valiliği Bin Bekçi Alımı Yapıyor! Aranacak Şartlar Nedir?

Ankara Valiliği kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam bin (1.000) bekçi alımı yapıyor. Peki Ankara bekçi alımında aranacak şartlar nedir, Ankara bin bekçi alımına başvurular nasıl yapılır.

Ankara Valiliği Bin Bekçi Alımı Yapıyor! Aranacak Şartlar Nedir?

Yurt genelinde il valilikleri tarafından kamuoyuna duyurulan ilanlar ile bekçi alımları kamuoyuna bilgi verilmektedir. Buna göre en çok dikkat çeken bekçi alımı ilanlarından bir tanesi Ankara ilidir. Ankara Valiliği tarafından geçtiğimiz haftalarda kamuoyuna duyurulan ilan ile toplam bin (1.000) bekçi alınacağı duyurulmuştu.

Ankara Valiliği farklı ilçelerde ve mahallelerde görevlendirilmek üzere bin kişilik çarşı ve mahalle bekçisi alımı gerçekleştirmektedir. Ankara Valiliğinin bin bekçi alımı ilanına başvurular 22 Kasım 2017 tarihinden bu yana devam etmektedir. Peki aranacak şartlar nedir.

Ankara Valiliği Bekçi alım ilanına, En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olan, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden ve kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Askerliğini yapmış olmak, 30 yaşından büyük olmamak ve Başvuruda bulunduğu il ve ilçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak şartları aranacaktır.

HANGİ İLÇELERE KAÇ BEKÇİ ALINACAK?

Ankara Valiliği toplamda 1000 kişilik kadro ile Bekçi alımı yapacağını belirtti. Buna göre Ankara Valiliği, Altındağ'da 90, Çankaya'da 225, Etimesgut'ta 90, Keçiörende 170, Mamak'ta 150, Pursaklar'da 25, Yenimahalle'de 120, Gölbaşı 20 ve Sincan'da 110 çarşı ve mahalle bekçisi alacak.

BAŞVURULAR

Yukarıda Ankara ilinin bekçi alımına ilişkin tüm detaylar verilmiştir. Buna göre adayların başvurularını 6 Aralık 2017 tarihine kadar ilçe Emniyet Müdürlükleri aracılığı ile gerçekleştirmesi gerekmektedir.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adalet
Adalet - 5 yıl Önce

Onca üniversite mezunu açıktayken ilkokul ve ortaokul muhabbeti yapanlar siz daha okuma sorumluluğunuzu yerine getirmemişsiniz. Bekçiliğin sorumluluğunu nasıl alacaksınız? Adalet arıyosanız okuyan adamlara bu hakların verilmesine ses çıkartmayacaksınız. Ülkeye amele de lazım gidin olun amele bekçiden daha fazla kazanıyor.çiftçi olun çiftçiler memurdan daha fazla kazanıyor. Buyukbas hayvan alın koyunuze gıdın kardesim. Hem emek vermeyeyim hem de ayagıma gelsın hersey oh ne guzel

Kerim altıntaş
Kerim altıntaş - 5 yıl Önce

Ya arkadaş ilkokul mezunları nezaman adam yerine konulmak nasıl bir sistemdirbuya biz okuyamayanlar sürünmeye mahkumu biz insan değil miyiz nerde işçiyi sömüren işveren varsa onun kucağına atılıyoruz mecbur bırakılıyoruz bukadarda ezmek olmaz biz madem adam yerine insan yerine konulmuyoruz o zaman bizlerden vergide alınmasın

ADALET
ADALET - 5 yıl Önce

ortaokul mezunları ananızımı sıktıte aldırmıyorsunuz ama ortaokul mezunundan vergı almayı bılıyorsunuz amına koyum böyle devletın serefsızsınız hakkımı helal etmıyorum bu devlete yaptıgım askerlık ıcınde pısmanım

Abdullah
Abdullah - 5 yıl Önce

Arkadaşlar ben 27 Kasım da başvuru yapmaya gittim doğum tarihini 28.11.1986 yani tam ay dan 30 yaş oluyorum yıldan 31 yaşında gozukuyorum. Başvuru şartında ise 30 yaşından büyük olmamak yazmasına rağmen polis Arkadaşlar basvurumu almadılar. Hesaplamalarinin yanlış olduğunu ilettim ancak bana 30 yaşından gün almamak şartı olduğunu ilettiler .
Soruyorum. Size 30 yaşından büyük olmamak şartı mı gecerlidir.
Çünkü şikayet edeceğim. 1 gün ile başvuruyu kazanmistim.

Adalet için
Adalet için - 5 yıl Önce

19.01.1987 doğumluyum bekçiliğe kabul ediliyorum bu nasıl bir iş anlamış değilim

YILMAZ GENC
YILMAZ GENC - 5 yıl Önce

Ben ankarda ikamet ettim 5 6 sene babamin saglik durumundan dolayi memlekete geldim 7 ay oldu geriye donuk basvuru yapa biliyorumuyum

YILMAZ GENC
YILMAZ GENC - 5 yıl Önce

7 ay oldu memlekete geldim 5 6 sene ankarada ikamet ettim basvuru yapsam kabul olurmu

İsat
İsat - 5 yıl Önce

YAŞANMIŞ BEKÇİ ALIM SURECİ https://m.youtube.com/watch?v=-WdiSM5nrD0