Ankara Dolmuş Ücretleri Ne Kadar Oldu?

2018 senesinin son 6 aylık periyoduna girmemiz lle birlikte çalkalanan ekonomik durum sonucu neredeyse her yere gelen zamlar otobüs ücretlerini de buldu. Neredeyse 81 ilde otobüs ve minübüs hatlarında alınan ücretlere bir miktar zam gelerek yeni ücretler ile artık yolculuk yapılmaya başlandı. Tüm Türkiye'de yapıalcak olan zamn ilk olarak Ankara'dan duyuldu. Ankara dolmuş hatlarında indi-bindi 3 Tl olurken uzun mesefa 3.5 Tl yükseldi.

Ankara Dolmuş Ücretleri Ne Kadar Oldu?

Geçtiğimiz 2-3 aylık periyotlarda enflasyon verilerin çalkalanmasıyla birlitke oluşan ürün zamları başka sektörlere de vudru. Otobüs ve minübüs hatlarında alınan ücretlere zam vururken ilk değerlendirme Ankara'dan yapıldı. Şehir içi çalışan minübüs hatlarında indi-bindi 2 TL'den 3 TL'ye çıkarken uzak mesafeli yolcular içinde yeni ücret artık 3,5 Tl oldu. 

YENİ GELEN ZAMLAR VATANDAŞA PES DEDİRTTİ

Türkiye'nn bir çok ilinde gelen zamlardan ötürü Ankara dolmuş hatlarına da zam geldi. Eski ücretleri 2,5 olan indi-bindi mesaisi 3 TL olurken uzun mesafe ise 3,5 TL oldu. Bu zamları duyan Ankara halkı ise yaşanan genel zam durumu için "artık pes, para yetiştiremiyoruz" dedirtti.

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2018, 23:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahir sivas
Mahir sivas - 2 yıl Önce

Çok ucuz pahalansin millete müstehak

Hasan
Hasan - 2 yıl Önce

Çok ucuz dolar bizi etkilemez

erguncinar4121@gmail.com
[email protected] - 2 yıl Önce

Çok ucuz dolar bizi etkilemez

DEEEPWEAN
DEEEPWEAN - 2 yıl Önce

KISA 10 TL OLSUN UZUN 15 TL OLSUN BENCE DAHA İYİ OLUR