Ankara'da Yaşlı Bakım Merkezinde Yangın Çıktı!

Ankara ilinde Çankaya'da bulunan özel bir bakım merkezinde (huzurevinde) yangın çıktı. Yangın sebebi belli değil şuanda vatandaşlara müdahale ediliyor.

Ankara'da Yaşlı Bakım Merkezinde Yangın Çıktı!

Son dakika gelişmesi.

Ankara Çankaya'da bulunan özel bir yaşlı bakım merkezinde yangın çıktığı bilgisi geldi. Gelen ilk görüntülere göre yaşlı bakım merkezindeki vatandaşların tahliyesi yapılıyor. Yaşlı bakım merkezinde kalan yaşlılar bahçeye çıkartılıyor. Başkentte çıkan yangın ile ilgili detaylar gelmeye başladı. Buna göre huzur evinde bakım hizmeti alan vatandaşların bahçeye çıkartıldıkalrı aktarıldı.

HUZUR EVİNDE YANGIN!

Aynı zamanda yangının söndürülmeye çalışması devam ediyor. İtfaiye ve ambulans ekipleri adrese geldi. Yangın henüz enden çıktığı hakkında bir bilgi bulunmuyor. 40 kişinin bakım merkezinde bakım hizmeti aldığı belirtildi. Yangında yararlanan bulunmadığı fakat duman nedeniyle etkilenen vatandaşlara ilk müdaheleler yapılıyor.

SON GELİŞMELER NELER;

18:10 saati itibari ile yapılan açıklamada: 3 katlı huzur evinde 16:38 sıralarında ihbar sonrasında 9 dakika sonrası angın söndürme çalışmaları başlatıldı. 41 yaşlının dışarıya çıkartılmasının ardından yeşil alanda ilk müdahalesi sağlık ekipleri tarafından ypaılarak, çevre hastanelere hastalar tedavisinin devam etmek üzere götürüldü. 

Yaşlı ve Hasta Bakım merkezinde yangından vefat eden ve yaralanan hasta bulunmuyor. Dumandan etkilenen hastaların tedavisi hastanede devam ediyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 18:15
YORUM EKLE