Ankara'da Toplu Taşıma Kullanımına HES Kodu Zorunluluğu Geliyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan karar ile toplu taşıma da HES kodu dönemi başlıyor. Ankara Kart bireyselleştirme işlemi yapılacak.

Ankara'da Toplu Taşıma Kullanımına HES Kodu Zorunluluğu Geliyor!

Dünya Sağlık Örgütü tarafından ilan edilen pandemi sonrasında tüm ülkeler covid 19 için mücadeleye başladı. Bir çok ülke bu virüse karşı aldığı önlemler ile salgını neredeyse durdurma noktasına getirirken ülkemizde de salgın şu ana kadar büyük bir boyuta ulaşmadı ve kontrol altına alındı. Bundan sonra ki aşamalarda da salgın daha iyi kontrol altına alınması için belediyeler çalışma yapıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan duyuru da Ankara Kart kullananların artık kartlarını kişiselleştirmesi gerektiği ve HES kodu zorunluluğunun getirildiği belirtildi. Peki işlemler nasıl olacak?

AnkaraKart Adım Adım Nasıl Kişiselleştirilir?

Ankara Kart Kişiselleştirilecek

Ankara Büyükşehir Belediyesine ait özel ve şahıs araçlara vatandaşların binebilmesi için yanlarında Ankara Kart bulundurması gerekmektedir. Buna göre Ankara Kart alan vatandaşların kartlarını kişiselleştirmesi gerektiği belirtildi. Serbest kart, öğretmen kartı, jandarma kartı, polis kartı, engelli kartı, öğrenci kartı olan kişilerin zaten hali hazırda kullandıkları kartlar kişiselleştirilmiş durumda ancak tam kartlar kişisel olmamak ile beraber her büfeden para karşılığı satılmaktadır. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan duyuru da 16 Ekim 2020 tarihine kadar Ankara Kart sahibi olan vatandaşların kartlarını kişiselleştirmesi gerektiği belirtildi. Tam Ankara Kartların nasıl kişiselleştirildiğini bir sonra ki yazımızda sizlere belirteceğiz.

AnkaraKart Adım Adım Nasıl Kişiselleştirilir?

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 13:57
YORUM EKLE