Ankara' da İki Tren Kafa Kafaya Çarpıştı! Ölü ve Yaralılar Var

Ankara' da hızlı tren ve kılavuz tren kafa kafaya çarpıştı. Meydana gelen tren kazasında ölü ve yaralıların olduğu bilgisi aktarılıyor. İşte üzen haberin detayları...

Ankara' da İki Tren Kafa Kafaya Çarpıştı! Ölü ve Yaralılar Var

Ankara' dan gelen son dakika bilgisinde, hızlı tren ve kılavuz trenin kafa kafaya çarpıştığı aktarıldı. Ankara - Konya seferini yapan hızlı trenin, kılavuz trenle carpışması sonucu iki vagon raydan çıktı. Kafa kafaya çarpışan trenlerin olduğu kazada ölü ve yaralıların olduğu aktarılıyor. Üzen olaya ilişkin detaylar gündeme yansımaya devam ediyor. Tren kazasında 4 vatandaşın yaşamını kaybettiği, 43 kişinin de yaralandığı bilgisi paylaşılıyor. Tren kazasına ilişkin yapılan açıklamalarda, bölgede hala çok sayıda sağlık ve arama kurtarma ekibinin görev aldığı aktarılıyor. Meydana gelen kazada can kaybındaki sayının artmasından korkuluyor.

TREN KAZASINDA CAN KAYBI ARTIYOR

Ankara hızlı tren kazasında can kaybının arttığı bilgisi aktarıldı. 4 olarak bildirilen can kaybına ilişkin sayının 7' e yükseldiği ifade edildi. Meydana gelen kazada üst geçitin de trenin üzerine düştüğü ifade ediliyor. Türkiye' yi üzen kazaya ilişkin yaralı sayısının da şuan itibariyle 46 kişi olduğu ifade bilgisi veriliyor.

TREN 90-100 KM HIZLARDAYDI

Durağa yaklaşmasına 9 km mesafe kaldığı için trenin hızının yavaş olduğu, ortalama hızının 90-100 km arasında olduğu ve 200-250 km hızlara ulaşmasının mümkün olmadığı bilgisi paylaşılıyor. Meydana gelen kazada Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada " Ankara-Konya seferini yapan YHT'nin Yenimahalle'deki Marşandiz istasyonunda yapmış olduğu kaza ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır. " ifadeleri kullanıldı. Uzmanlar tren kazasının hareket ettiği duraktan 10 km sonra gerçekleştiğine değindiler.

CAN KAYBI YÜKSELİR

Ankara' da sabah saat 06.30 sularında meydana gelen elim kazada, edinilen son dakika bilgilerine göre can kaybı 9 oldu. Yaralıların durumu hakkında sağlık personellerinin müdahaleleri sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 12:12
YORUM EKLE