ANF Duyurdu! KCK, Eylemsizlik Kararı Aldı!

ANF'nin haberine göre KCK, eylemsizlik kararı aldı dedi. KCK'den yapılan açıklamada, halkımıza ve gerilla güçlerine saldırılmadığı müddetçe KCK, eylemsizlik kararı almıştır dedi. Alınan bu karar doğrultusunda gerilla'ya ve gerilla halkına yapıla bilecek yeni saldırılar karşısında karşılık verilecek.

ANF Duyurdu! KCK, Eylemsizlik Kararı Aldı!

ANF'nin haberine göre KCK, eylemsizlik kararı aldı dedi.  KCK'den yapılan açıklamada, halkımıza ve gerilla güçlerine saldırılmadığı müddetçe KCK, eylemsizlik kararı almıştır dedi. Alınan bu karar doğrultusunda gerilla'ya ve gerilla halkına yapıla bilecek yeni saldırılar karşısında karşılık verilecek.

 

KCK EYLEMSİZLİK KARARI ALDI

 KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı bir açıklama yaparak, Türkiye içinden ve dışından gelen çağrıları da dikkate alarak eylemsizlik konumuna çekilme kararı alındığını açıkladı.


KCK açıklamasında şöyle denildi: "Savaşın şiddetlendiği, AKP 'nin seçim ortamında seçim güvenliğini tehdit ettiğimiz yalanına sarıldığı ve başlattığı savaşın nedenlerini halktan gizlemeye çalıştığı bir ortamda, Türkiye içinden ve dışından gelen çağrıları da dikkate alan Hareketimiz, halkımıza ve gerilla güçlerine saldırılmadığı müddetçe gerilla güçlerimizin eylemsizlik konumuna çekme kararına varmıştır. Gerilla güçlerimiz bu süreçte planlı eylemler yapmaktan uzak duracak, mevcut konumunu koruma dışında bir hareketlilik içinde olmayacak, eşit ve adil bir seçimin yapılmasını engelleyecek veya sakatlayacak hiçbir girişimde bulunmayacaktır."

YORUM EKLE