Altın'ın Gramı Yükselmeye Devam Ediyor

Ekonomi piyasasında yaşanılan çalkantılı durum devam ederken, altın fiyatlarında da durum değişiklik göstermeye devam ediyor. Gram, çeyrek ve Cumhuriyet altınlarında satış ve alış fiyatlarının değişmesini derleyerek haberimize yansıttık.

Altın'ın Gramı Yükselmeye Devam Ediyor

27 Aralık 2018 gününe hızlı başlayan altın piyasası, dünkü kapatmış olduğu rakamların üstüne çıkarak güne yükselik ile başladı. Altın gram fiyatı ile birlikte çeyrek altın ve cumhuriyet altın fiyatlarıda güne yükseliş ile geçerken düne göre 0,43 artış ile birlikte yükseliş ile devam etti. Dün akşam saatlerinde 215,2 liradan kapanışı tamamlayan altın fiyatı ile güne değer kazanarak başlayarak 216,1 liradan alıcılarına satışı gerçekleşti. Çeyrek altın fiyatı 353 lira olurken Cumhuriyet altının fiyatı ise 1,444 liradan satılmaktadır.

DOLAR KURUYLA PARALEL GERİLEME OLABİLİR

27 Aralık 2018 tarihiyle birlikte güne yükseliş ile başlayan altın fiyatı ABD Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre dolar kurulun gün içerisinde gerilemeye gidebileceği buna bağlı olarak da altın fiyatlarında gerileme yaşanabileceğini açıkladı. Gün içerisinde de dünki rolünün aynısını oynayacağı tahmin edilen altın fiyatlarının kapanış nasıl bir oran ile yapılacağı herkes tarafından merak konusu.

YORUM EKLE