Almanya’ya İşçi Alımı Yapılacak! Kimler Yararlanabiliyor?

Türkiyeden uzun yıllar işçi alan Almanya yine işçi alımı yapacağını duyurdu. İşçi alımlarının kadro dağılımları ve başvuru koşulları için haberimizi inceleyiniz.

Almanya’ya İşçi Alımı Yapılacak! Kimler Yararlanabiliyor?

Türkiye’den uzun yıllardır işçi gönderimi yapılan ülkelerden biri de Almanya olup özellikle vatandaşlar Almanya’da nasıl işçi olarak çalışacağını merak etmektedir. Bu kapsamda hem ülkeler arası hem de birtakım aracı firmalar üzerinden işçi gönderimi yapılmaktadır. Konuya ilişkin detaylı bilgiler ise haberimizin devamında yer almaktadır.

OBM Türkiye ile İşçi Gönderimi

İlgili aracı kurum tarafında da başta İşçi, Mühendis, Hemşire, Hasta Bakıcı, Kamyon ve Tır Şoförü gibi kadrolarda alım yapılmakta olup adaylar alımlar ile ilgili detaylı bilgiyi ve ilanları kurumun resmi sitesi üzerinden ulaşabilmektedir.

Konu ile ilgili olarak kurumun internet sitesinde yer alan açıklamada OBM İnsan Kaynakları Şirketi, 2019 yılında Almanya'ya Türkiye’den ilk etapta 10 bin işçi götürecek. En çok hemşire, kaynakçı, elektrikçi ve havalimanı yer hizmetleri sektörlerinde ihtiyacın olduğunu söyleyen şirketin yöneticisi Osman Taş, “Bu projenin Türk ekonomisine katkıları da olacak. Böylece Türkiye’deki işsizliği de azaltacağız” ifadeleri yer aldı.

Başvuru Şartı ve Şekli

Almanya’ya işçi gönderimi yapan kurumlardan biri olan OBM’nin internet sitesinde yer açıklamada işçi gönderimi için “20-45 yaş aralığında her Türk vatandaşı, sağlık engeli olmadığı sürece müracaat edebilir” açıklamasına yer verildi. Buna göre detaylı bilgi almak için ana sayfada yer alan formu doldurup kuruma ulaştırmak yeterli olacak.

Kurumun internet sitesine ve gönderi formuna ulaşmak için tıklayınız.

YORUM EKLE