Almanya Bakanlar Kurulu İşçi Alımı İçin Tasarıyı Onayladı!

Almanya'ya 10 bin işçi alımı yapılacak mı soruları artarak devam ediyor? OBM şirketinin internet sitesi üzerinden yaptığı başvurulardan ayrı olarak Almanya Bakanlar Kurulunda bir tasarı onaydan geçti. İşte detaylar...

Almanya Bakanlar Kurulu İşçi Alımı İçin Tasarıyı Onayladı!

Almanya Avrupa Briliği dışındaki ülkelerden personel istihdamı yapacak!

Almanya Bakanlar Kurulunda dışarıdan işçi alımı için görüşülen bir tasarı onaylandı ve işçi alımı için teşvik edici noktaya getirildi.

Bilindiği gibi Almanya 10 bin işçi alımı için başvuru alan OBM şirketinin internet sitesi üzerinden Türkiye'den yapılan başvurular 400 bin kişiyi geçti.

Bir çok ülke bir çok alandaki personel yetersizliğini gidermek için dışarıdan yabancı işçi alımı yapıyor. Japonya'da 345 bin işçi alımı yapılacağını duyurmuştuk Detaylar için tıklayın. Resmi makamlar tarafından onaylanan bir yabancı işçi alımı da bu kez Almanya'dan geldi.

TASARI ONAYLANDI!

Almanya'da çalışma Bakanı ve Sosyal İşler Bakanı, İşçişeri Bakanı, Ekonomi Bakanı ortaklaşa bir basın açıklaması yaptı. buna göre nitelikli iş gücünü karşılamak için dışarıdan gelecek olan personelleri teşvik edici bir tasarı hazırlandığı açıklandı. Basın mensuplarına yapılan tanıtımda Avrupa birliği dışındaki ülkelerden gelecek olan dönemlik işçi ve yetenekli iş gücünün karşılanması için Avrupa Birliği dışındaki ülkelerden Almanya'da istihdam edilmelerini kapsadığı belirtiliyor. Gelişmeler olduğunda aktarmaya devam edeceğiz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arafat kaplan
Arafat kaplan - 3 yıl Önce

işçi alımın şartları nelerdir ne şekil işe alımı yapıyorsunuz

SIRADAKİ HABER