Aliyev: ' büyük bir zafer kazandık!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Azerbaycan Güvenlik Konseyi toplantısında konuştu. Toplantıda Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, operasyonda büyük bir zafer elde ettiklerini açıkladı.

Aliyev: ' büyük bir zafer kazandık!
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, Azerbaycan Güvenlik Konseyi toplantısında konuştu. Toplantıda Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, operasyonda büyük bir zafer elde ettiklerini açıkladı.

ABD'deki Nükleer Güvenlik Zirvesi'nden Azerbaycan'a döner dönmez Güvenlik Konseyi'ni toplayan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, DHA'nın haberine göre şunları söyledi:

“Bu tahribat Ermenistan'ın Azerbaycan'a karşı sinsi politikasının göstergesidir. Bu provokasyon ordumuz tarafından layıkıyla cevaplandırıldı. Düşmana büyük darbeler vuruldu, düşman büyük kayıplar verdi. Diyebilirim ki, düşmana sarsıcı darbe vuruldu. bugün temas hattında Azerbaycan üstünlüğü daha da pekişti. Provokasyona cevap olarak yürütülen askeri operasyon sonucu büyük askeri zafer kazandık. Azerbaycan halkı kendi öz topraklarını savunuyor. Vatan uğruna savaşırlar, şehit olurlar. Tüm şehitlerimizin anısı kalbimizde sonsuza kadar yaşayacak."

"100'DEN FAZLA ERMENİSTAN ASKERİ ÖLDÜ"

Sputnik Türkiye'nin haberine göre, Aliyev, "Dün yeniden başlayan çatışmalarda 100'den fazla Ermenistan askeri öldü, 100'ü aşkın asker de yaralandı" diye konuştu. Ermenistan'ın barış istemediğini sözlerine ekleyen Aliyev, 20 yılı aşkın süredir devam eden sorunda, Erivan'ın çözüme yaklaşıldığı dönemlerde her zaman provokasyona başvurduğunu söyledi.

ERMENİSTAN'DAN YANIT  

Azerbaycan'ın ilan ettiği tek taraflı ateşkese Ermenistan'dan yanıt geldi. Ermenistan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Bakü'nün yaptığı tek taraflı olarak operasyonları durdurma açıklamasının gerçekle ilgisinin bulunmadığını kaydedildi. Facebook hesabından bir mesaj paylaşan Bakanlık Sözcüsü Artsrun Ovannisyan, "Azerbaycan'ın açıklaması, bir tuzak. Azerbaycan tek taraflı olarak ateşkes uygulamıyor" ifadelerini kullandı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE