Ales Başvuruları İlgili Kılavuz Yayınlandı

ÖSYM'nin resmi İnternet sitesi tarafından yayınlanan başvuru kılavuzuna göre adaylar başvurularının yapabilecekler. Yapılacak başvurular da kılavuzda yayınlanan koşullara dikkat edilmesini belirten ÖSYM adayların sonuçlarının en kısa sürede açıklanacağını belirtti.

Ales Başvuruları İlgili Kılavuz Yayınlandı

ÖSYM tarafaından yapılan 2018-ALES/3 dönemine ilişkin yapılacak olan başvuruları llgilendiren kılavuz yayınlandı. Yayınlanan kılavuza göre 2018 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Girliş Sınavı 18 Kasım 2018 tarihinde  81 İl merkeziyle birlikte aynı anda uygulanacak olup yavru vatan Kıbrıs'da Lefkoşa aynı zamanda sınav olacağı açıklandı. Sınavın aynı anda tüm yerlerde saat 10.15'te başlayacak olduğunu açıklayan ÖSYM sınavın yaklaşık olarak 2 buçuk saat süreceğini açıkladı.

SINAV BAŞVURULARI ELEKTRONİK YOL ile YAPILACAK

ÖSYM tarafından uygulanacak olan sınav ile iligli yapılacak olan başvurular 19 Eylül 2018 (bugün) başlayarak 27 Eylül 2018 tarihine kadar ÖSYM sistemi tarafından başvurular yapılabileceği açıklnadı. ÖSYM bu bilgiler ile birlikte sınav ile iligli kılavuzuda yayınlayan ÖSYM adayların başvuru yapmadan önce kılavuzu dikkatlice incelemesi gerektiğini söyledi.

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2018, 10:58

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE