AK Parti' nin Seçim Yenilensin İtirazına, CHP Lideri Kılıçdaroğlundan Son Dakika Açıklaması

İstanbul' da seçimlerin tekrarlanmasını isteyen AK Parti' ye yönelik önemli son dakika açıklamaları gerçekleştiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, yedi madde üzerinden YSK' yı göreve çağırdı...

AK Parti' nin Seçim Yenilensin İtirazına, CHP Lideri Kılıçdaroğlundan Son Dakika Açıklaması

AK Parti' nin seçimlerin yenilenmesi gerektiği konusundaki açıklamaları ve ısrarına CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından bir son dakika açıklaması gerçekleştirildi. CHP lideri Kılıçdaroğlu seçime itiraz, yenilenme taleplerine yönelik YSK' nın kutsal bir görevinin olduğuna,demokrasi tarihine geçecek bir sürecin yaşandığına değindi. Açıklamasında 7 maddeyle YSK' yı göreve çağıran CHP lideri Kılıçdaroğlu, vahim bir tablonun hem Dünya gündemine, hem de ülke gündemine yansıdığını söyleyerek, demokrasi vurgusunda bulundu.

VAHİM BİR TABLO

Yaptığı açıklamada sözü fazla uzatmayacağını,YSK' nın izlemesi gereken süreci 7 maddeyle özetleyeceğini söyleyen CHP lideri " Vahim bir tablo. Bütün dünyanın izlediği vahim bir tablo. Bugün YSK tekrar toplanıyor. 7 madde halinde, YSK' yı göreve çağıracağım. Bu 7 madde bizim demokrasi tarihimizin de önemi olacaktır. Birinci madde şu, YSK' yı göreve çağırıyoruz. İkinci madde YSK, seçimde kaybedenlerin devletin gücünü kullanarak ürettikleri girişimleri reddetmelidir.  Üçüncü YSK, iktidar sahiplerinin kurdukları baskılara boyun eğmemelidir.  Dördüncü madde; YSK, demokrasi değil seçimsiz Türkiye isteyen iktidar sahiplerine dur demek zorundadır. Beşinci madde YSK, hukukun üstünlüğümü yoksa iktidar sahiplerinin üstünlüğünün hukuku mu? Buna cevap vermelidir. Altıncı madde hakimler mi var yoksa iktidarın taşeronlaştırmak istediği kişiler mi var? Yedinci madde, iktidar sahipleri güçlerinin demokrasiye karşı kurdukları kumpası YSK bozmalıdır. YSK alacağı kararla ya Türkiye' yi aydınlğa çıkaracaktır ya da karanlığa sürecektir. Biz aydınlıktan yana, hukuktan yanayız. YSK' nın alacağı karar Türkiye' nin önünü açacaktır, tarihsel bir sorumluluğu vardır. " iadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 10:49
YORUM EKLE