AK Parti' den FLAŞ Açıklama! Seçimlerin Yenilenmesi İsteniyor

AK Parti Sözcüsü tarafından yapılan flaş açıklamalarda, İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin istendiğine yer verilerek; olağanüstü itirazların da yapılacağına yer verildi...

AK Parti' den FLAŞ Açıklama! Seçimlerin Yenilenmesi İsteniyor

İstanbul seçim sonuçlarına yönelik AK Parti tarafından flaş bir açıklama gerçekleştirildi. Yapılan açıklamada AK Parti' nin seçim sonuçlarına yeniden itiraz edeceği, seçim sonuçlarının yenilenmesinin istendiği yönünde ifadelere yer verildi. Gündemde şok etkisi yaratan açıklamalarda, seçim sürecine yönelik 3 aşamalı bir itiraz süreci yürütüldüğü, totalde % 6 oranında bir oy sayımı gerçekleşmişken oy farkının 14 bine kadar düştüğü İstanbul seçimlerinde, seçimlerin iptal edilmesi beklentisinin olduğu aktarıldı. AK Parti tarafından gerçekleştirilen bu flaş açıklamalarda "Yasal haklarımızı kullanıyoruz. 298. kanunun 130. maddesi olağanüstü itirazı öngörüyor. Bu maddede seçimin sonucuna müessir olaylar ve haller sebebiyle diyor. Bu gerekçeyle olağanüstü itiraz yolunu partiler kullanabilir. Biz de bunları dilekçemize işlemek suretiyle Olağanüstü itirazımızı bugün yapıyoruz. Seçim sonuçlarına direkt müessir edecek bir durum olduğu için İstanbul'da seçimin yenilenmesini isteyeceğiz. " ifadeleri kullanıldı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE