Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanın'dan İstihdam Açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından yapılan kamu açıklamasıyla birlikte işçi alımlarında gelişme kat ettiklerini ve böylelikle 2019 yılının başından itibaren bu zamana kadar toplamda 300 bin kişinin iş sahibi olduğu açıklandı. Detaylar haberimizde..

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanın'dan İstihdam Açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından yapılmış olan açıklama ile birlikte Türkiye Metal Sanayicileri Sendikasının yani MESS 47. Olağan Genel Kurulundan konuştu. Konuşmasına Sakın Sabancı'yı anarak başlayan Zümrüt Selçuk, konuşmasının devamında İŞKUR ile birlikte pek çok iş veren kurumun boş olan pozisyonlarını değerlendirerek o kurumlara işçilerin ulaşması için büyük çaba sarfettiklerinin altını çizerek son dönemde pek çok vatandaşımızın yapmış olduğu başvurular ile birlikte iş sahibi olduğunun altını çizdi. 

Çalışmalar Devam Edecek

Bakan Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamalar ile birlikte demokrisi tecrübesinin önemli bir seçimi daha geri de bıraktığını belirterek Cumhurbaşkanımuzun da desteğiyle önümüzdeki 4,5 yıl içerisinde de personel alımlarına, iş veren kurumların çoğalmasına ve devamlı olarak istihdam yaratılmasını arttıracaklarını vurgulayarak halen iş veren kurumların bünyesinde çalışmayan vatandaşlara umut kaynağı olacak açıklamalarda bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 20:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziynet sağlam
Ziynet sağlam - 4 yıl Önce

İki üniversite bittirdim iş bulamıyorum ne olur yardım ettin çok zor durumdayım eşimden boşandım akparti il merkezine gittim yardım istedim hiç kimse yardım etmedin ben onlarda bedava birşey istedim iş istedim bari siz sesi mı duyun