Aile Bakanlığına 4 Bin ASDEP Alımı Son Gelişmeler! İlan Ne Zaman Açıklanacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına ASDEP personel alımı için 4 bin kişi istihdam edilmesi için çalışmalar devam ediyor. Başkan Erdoğan'ın Bakan Selçuk'a sorulmasını istediği ASDEP alımları ile ilgili son gelişmeler haberimizde

Aile Bakanlığına 4 Bin ASDEP Alımı Son Gelişmeler! İlan Ne Zaman Açıklanacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 4 Bin ASDEP personel alımı yapılacak.

Geçtiğimiz günlerde Başkan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir programda gençlerle buluştu. Burada kendisine yöneltilen 4 Bin Asdep alımları ile ilgili soruya çalışmaların devam ettiğini biliyorum fakat  Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan son durumun öğrenilmesi için özel kaleme not almasını istedi. Bilindiği gibi İlk kez Eski Bakan Fatma Betül Sayan'ın verdiği müjde ile gündeme gelen personel alımlarının üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen henüz bir resmi açıklama gelmedi. Bakan Selçuk'un önümüzdeki günlerde konu ile ilgili bir açıklama yapılması bekleniyor.

BELİRSİZLİK DEVAM EDİYOR;

Adaylar ASDEP personel alımları ile ilgili belirsizliğin ortadan kalkmasını beklemekteler. Asdep görevlileri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında ihtiyaç sahiplerine gerek gerekli yardımların ulaştırılmasında önemli görevler üsteniyorlar. Bakan Selçuk son yaptığı değerlendirmelerde Asdep görevlilerinin 1 milyon hane ile yaklaşık 2.5 milyon vatandaşla görüşme yaptığını ifade etmişti. Sosyal hizmetler hane halkına ulaştırılması için hedef 2 milyon olduğu ifade edilmişti.

HANGİ BÖLÜM MEZUNLARI BAŞVURU YAPABİLECEK? KPSS ŞARTI;

Bakanlık taşra teşkilatında şuana kadar 3 bin Asdep alımı gerçekleştirildi. Yeni asdep istihdamları ile toplamda 7 bin asdep görevlisi sayısına ulaşılacak. Psikolog, sosyoloji, çocuk gelişimi, sosyal hizmet bölümü, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, aile ve tüketici bilimleri bölümlerinden mezun olan adayların kamu personeli seçme sınavı kpss den en az 60 ve üzeri puan almış olmaları gerekli olacak. KPSS puan sıralamasında 4 katı kadar aday mülakat sınavına girecek.

BAYRAM SONRASI İLAN GELİR Mİ?

ASDEP personel alım ilanı bayram sonrası açıklanır mi? Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Fakat 2019 yılı içerisinde ilanın açıklanması bekleniyor.  Bayram sorası da bu konu ile ilgili önemli değerlendirmenin ve resmi açıklamanın yapılması bekleniyor. Konu ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Gündeme getirmemizi istediğiniz konuları yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2019, 10:46
YORUM EKLE