Af, 3600 Ek Gösterge Kararı Mecliste Ne Zaman Verilecek ?

Uzun süredir gündem de olan Af ve 3600 ek gösterge ne zaman Meclise kanun olarak görüşülmeye başlanılacak ? Ek gösterge ile ilgili gelişmeler haberimizdedir.

Af, 3600 Ek Gösterge Kararı Mecliste Ne Zaman Verilecek ?

Meclisin açılması ile birlikte birçok vatandaşın beklediği kararlardan olan bazı kamu personeline tanınacak olan 3600 ek gösterge ve mahkum ve mahkum yakınlarını ilgilendiren af paketi ile ilgili olarak kararlar alınması bekleniyor. Meclis geçtiğimiz hafta başında 73 günlük tatili geride bırakmış ve çalışmamalarına devam etmeye başlamıştı. Bu kapsamda alınması beklenen kararlar arasında af ve 3600 ek gösterge yer alıyor. Peki bu konular meclisin gündemine ne zaman gelecek?

CHP Milletvekili 3600 Hakkında Açıklama Yaptı

Geçtiğimiz gün mecliste söz alan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin tarafından AKP Genel Başkanı Erdoğan tarafında 2018’de polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine 3600 ek gösterge vereceği sözünü açıklamıştı. Fakat geçtiğimiz yasama yılında Plan ve Bütçe Komisyonu’nda defalarca önerge vermemize rağmen önergelerimiz AKP ve MHP’li üyelerce reddedilmiştir. Bu haksızlığın giderilmesi için mücadele etmeye devam edeceğiz.” Sözlerine konuşmasında yer verdi.

Af Yasası Gelişmeler

2 Ekim 2019 tarihinde mecliste görüşülen ilgili kanun teklifinde yine CHP Muğla Milletvekili Girgin’in konuşması ile af bekleyenleri ilgilendirenlere yönelik oldu. Buna göre Girgin açıklamasında elen teklifte af ile ilgili bir düzenleme yok. İktidarın daha doğrusu sarayın bu konudaki bir teklifi varsa onu görmeden bir yorum yapmamak gerek. Affa ilkesel bir şekilde bakıyoruz. Evrensel ölçütler içinde kimsenin vicdanını rahatsız etmeyecek, en az mağdur, en yüksek memnuniyet yaratacak şekilde tartışılması toplum tarafından sindirilmesi ve topluma rağmen bir karar verilmemesi gerekmektedir” ifadelerine yer verdir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 20:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sınıf öğretmenleri
Sınıf öğretmenleri - 2 yıl Önce

Öğretmen yer değiştirme yönetmeliği sil baştan değiştirilmelidir Her öğretmenin rahatlıkla yer değiştirebildiği bir sistem geliştirilmelidir Sınıf öğretmenlerine farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır öğretmenlere lojman tahsis edilmelidir elektrik su doğalgaz İnternet gıda ücreti bedava olmalıdır 10 yıllık öğretmenlere üniversitede hoca olma imkanı tanınmalıdır

Nurcan Arslan
Nurcan Arslan - 2 yıl Önce

Ìşe giriş tarihim 1996 3600 gùnū doldurdum erken emeklilik bana da vururmu