Adına Çıkarılan Sahte Faturaya 890 TL Borç Çıktı

Adına bir çok telefon hattı düzenlenen Sivas'ın Suşehri ilçesinde yaşayan Bahar Canpolat, karşısına çıkan 890 T'lik fatura nedeniyle hayatının şokunu yaşadı. İşte detaylar.

Adına Çıkarılan Sahte Faturaya 890 TL Borç Çıktı
Adına bir çok telefon hattı düzenlenen Sivas'ın Suşehri ilçesinde yaşayan Bahar Canpolat, karşısına çıkan 890 T'lik fatura nedeniyle hayatının şokunu yaşadı. İşte detaylar.


İlçe merkezinde yaşayan 20 yaşındaki kadın, bir süre önce  kayınbabasının telefonuna gelen mesajın ardından e-devlet şifresiyle girdiği  "www.turkiye.gov.tr" adresinden, başka kişi veya kişilerce haberi olmadan adına  14 adet faturalı GSM hattı çıkarıldığını öğrendi.

Kısa süre sonra Bursa 4. İcra Müdürlüğünden bu hatların borçlarına  ilişkin adresine bin 890 liralık icra tebligatı gelmesinin şaşkınlığını yaşayan  Canpolat, İlçe Emniyet Müdürlüğüne ve Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER)  şikayette bulundu.

Hatların bilgisi dışında alındığını belirterek borcu kabul etmeyen  Bahar Canpolat, Bursa 4. İcra Müdürlüğüne sunulmak üzere Suşehri İcra Müdürlüğüne  itiraz dilekçesi verdi.

Canpolat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilk kez kayınpederinin  hediyesiyle geçen yıl mart ayında cep telefonu sahibi olduğunu söyledi.

Telefonda kayınpederinin üzerine kayıtlı kontörlü hattı kullandığını  ve adına GSM hattı olmadığını dile getiren Bahar Canpolat, haberi olmadan üzerine  14 hat çıkarıldığını ve bin 890 lira borcu olduğunu öğrenince çok şaşırdığını ve korktuğunu anlattı.

Canpolat, hatları kendisinin almadığını ve olayın bir an önce  çözülmesini istediğini ifade ederek, "Bu olay bizleri çok üzdü. Suçluların bir an  önce bulunmasını istiyorum." dedi.

BEBEK SEVİNCİNİ YAŞAYAMADILAR

Zekeriya Canpolat da gelini adına çıkarılan 14 faturalı hattın  tamamının Ağustos 2015'ten sonra kullanıma açıldığını öğrendiklerini aktardı.

Gelininin telefonuna ulaşılamayınca nisan ayında kendi üzerine kayıtlı  diğer hatta gelen mesajın ardından ilgili operatör firmasının hukuk bürosuyla  irtibata geçtiğini anlatan Canpolat, "Gelinimin adına faturalı hat açıldığını ve  borcu olduğunu söylediler. Ben de gelinimin bugüne kadar hiç telefonu olmadığını  söyledim. Bir tane kontörlü hattı olduğunu ve o hattı hediye olarak aldığımı  söyledim. Bizim böyle hatlarımızın olmadığını söyledik ve sadece emniyete değil,  BİMER'e de şikayet ettik. Sonuç bekliyoruz." diye konuştu.

Zekeriya Canpolat, ilgili operatör firmasını aradıklarını ve herhangi  bir sonuç alamadıklarını dile getirerek, "Gelinimin daha yeni bebeği oldu. Ailece  bu sevinci yaşayamadık ve moralimiz çok bozuk. Bu hatlar nasıl çıkartıldı.  Gelinimin kimlik bilgilerini nasıl ele geçirdiler, bilmiyoruz. Devletimizden bu  konunun aydınlatılmasını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Faturalı hatların nerelerden alındığı konusunda kendilerine hiçbir  bilgi verilmediğini de söyleyen Canpolat, gelininin kimlik bilgilerini ele  geçiren kişilerin başka dolandırıcılık yöntemlerini kullanmalarından  korktuklarını da sözlerine ekledi.

YORUM EKLE