Adaylar PÖH Alımı Bekliyor!

2018 yılı içerisinde PÖH alımı yapılacakmı? Yeni Dönem Polis Özel Harekat Alımları Ne Zaman? KPSS ve Askerlik Şartı Olmadan En Az Lise Mezunu PÖH Alımı Bekleyen Adaylar Sabırsız. İşte Tüm detaylar haberimizde...

Adaylar PÖH Alımı Bekliyor!

19. Dönem için POMEM'de eğitime giden Polis Özel Harekat öğrencilerinin yakında mezun olacağı bilinmekte. Bu duruma göre yeni dönem için PÖH alım haberi bekleyen adaylar oldukça sabırsız.
Yeni alım haberi bekleyen adaylar KPSS ve askerlik şartı olmaksızın en az lise mezunu alım haberi bekliyor. Detaylar haberimizde...

Bilindiği üzere 2016 yılında yapılan Polis Özel Harekat alımında Kanun Hükmünde Kararname ile alım şartlarında değişikliğe gidilmişti. Önce eğitim şartı seviyesi liseye düşürülerel lise mezunu binlerce aday için umut olmuştu. Ardından askerlik şartı da kaldırılarak binlerce adayın başvuru yapabilmesi sağlanmıştı. Şartların esnetilmesinden sonra 10 bin kişilik PÖH alımına 280 bine yakın aday başvuruda bulunarak rekor başvuru oluşturmuştu. Ancak 280 bin başvurudan sadece 10 bin kişi başarılı sayılmış ve eğitime gitmeye hak kazanmıştı.

19.DÖNEM PÖH'LER TEMMUZDA MEZUN!


19. dönem Polis Özel Harekat öğrencileri Temmuz ayında mezuniyet töreni yapılarak resmen PÖH olacaklar ve göreve başlayacaklar. Yeni PÖH alımı bekleyen adaylar ise bu mezuniyete odaklanmış durumda.
Ancak hala yeni alım hakkında net bir bilgi ve tarih bulunmuyor. 19. Dönem öğrencilerinin Temmuz'da ki mezuniyetleri sonrası eğitim merkezleri boşalacak. Yeni PÖH ihtiyacı doğrultusunda EGM 'nin yeni alım ilanı yayımlaması bekleniyor.

ADAYLARIN BEKLENTİ VE TALEPLERİ

19. Dönem PÖH'lerin mezuniyetleri yaklaştıkça yeni alım haberi bekleyen binlerce adayın beklentisi yine KPSS ve askerlik şartlarının olmaması yönünde. Ayrıca eğitim seviyesinin düşürülmesi ve yaş şartının esnetilmeside yeni PÖH alım haberi bekleyen adayların beklentileri arasında.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
yunus
yunus - 2 yıl Önce

lise mezunu askerlik şartsız kpss şartsız pöh alımı istiyoruz

Ertugrul
Ertugrul - 2 yıl Önce

EN AZ LİSE MEZUNU KPSS ŞARTSIZ POLİS ÖZEL HAREKAT ALIMI TALEP EDİYORUZ LÜTFEN DUYUN SESİMİZİ ALLAH RIZASI İÇİN

Doko
Doko - 2 yıl Önce

Temmuzda üniversite mezunu alım olcak diyodunuz şimdi lise olabilir diyonuz dalgamı geciyonuz

Meryem
Meryem - 2 yıl Önce

Lütfen lise mezunu alımlar olsunn yaa lütfenn

pöh
pöh - 2 yıl Önce

lisans yaşı 35 olsun

Fevzi
Fevzi - 2 yıl Önce

Hep rüzgar haber yapıyorsunuz milleti umutlandırıyorsunuz..Ne alım var ne birşey..Temmuzda 10 bin üniversite mezunu alacağız demiş bakan..Daha ne Pöh alımından bahsediyorsunuz ?

Yaş
Yaş - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 35 olmasını istiyoruz yetkilerden bu konu üzerinde durmalarını istiyoruz

Kadir
Kadir - 2 yıl Önce

Poh alımı sayın bakanım bizler bekledik bekledik sonunda muradimiza ermek ermek istiyoruz