Adaylar Engelli Atamalarında Kontenjanın Yüzde 5 Olmasını ve 10 Bin Atama İstiyor!

EKPSS sınavlarından başarılı olarak atama bekleyen adayların sayısı her geçen gün daha da artıyor. EKPSS tercih tarihi ne zaman? ÖSYM engelli atamalarında kontenjan sayısı ne olacak? detaylar haberimizde..

Adaylar Engelli Atamalarında Kontenjanın Yüzde 5 Olmasını ve 10 Bin Atama İstiyor!

Kamu kurumlarında memur kadrosunda atama bekleyen engelli statüdeki adaylar işin olsa ekibine ve sitemiz üzerinden attıkları mesajların sayısı her geçen gün daha da artıyor. Bu sebeple adayların sesi olmaya devam ediyoruz. Engelli statüdeki atamalarda sayısının arttırılmasını bekleyen adaylar, sosyal medya üzerinden #Engelliler10BinAtamaİstiyor tagı altında seslerini duyurdu.

ADAYLARIN TALEPLERİ;

2019 yılı EKPSS atamalarında tercihlerin bir an önce açıklanması ve umutlarını EKPSS'ye bağladıklarını belirten adayların gelecek planlarının yapabilmeleri için atamaların gerçekleştirilmesi adayların öncelikli beklentileri arasında yer alıyor. Diğer yandan 2019/1 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı puanına göre atamalarında kadro sayısının 10 Bin olmasını istediklerini belirtmekteler. Buna göre kontenjanların yüzde 3'ten yüzde 5'e çıkartılması istenilmektedir.

EKPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2018/2 tercihleri Aralık ayı içerisinde alındı. Yine 2017 yılında 12 Temmuz, 2018 yılında 8 Mayıs tarihinde tercihler alındı. Buna göre yeni bir takvim için duyurunun açıklanması bekleniyor. 2019 yılı ekpss tercih işlemleri için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yeni bir kılavuzun açıklanması, açıklanacak kılavuzun ardından tercih işlemlerinin yapılması beklenmektedir.

BAŞVURU YAPABİLECEK ADAYLAR;

Adayların üst yaş şartında en fazla 65 yaşını geçmemiş olmaları gerekiyor. Eğitim düzeyinde ise, en az ilköğretim mezunu olmaları, eğitim düzeylerine göre farklı kadrolar açıklanacak. Bu kadrolardaki atamalar için istenilen eğitim ve sertifika şartlarını taşımak gerekli olacak.

İŞİN OLSA / ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 23:18

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEMDUH
MEMDUH - 1 yıl Önce

2019/1.EKPSS TERCİH KILAVUZU NEDEN AÇIKLANMIYOR SAYIN YETKİLER ARTIK BEKLEMEKTEN YORULDUK TÜKENTİK BİZDE ARTIK EVLENMEK İSTİYORUZ BİZİM DE HAYALIMIZ VAR LÜTFEN HAYALIMIZI YIKMAYIN EN AZ 10.000 BİN ATAMA ISTIYORUZ ÇOĞU DA LİSE DUZEYI OLSUN LÜTFEN LISE DE 60.000 BIN KİŞİ SINAVA GIRDI BELGI DE DAHA ÇOK KISI GIRMISTIR.