Adalet Bakanlığının 15 Bin 500 Memur Alımı Yapacağı Duyurusu Yapıldı!

Adalet Bakanlığı tarafından kamuoyuna yapılan duyuru da kurumun 2017 ve 2018 yılları içerisinde toplam 15 bin 500 kişilik memur alımı yapacağı duyurusu yapıldı.

Adalet Bakanlığının 15 Bin 500 Memur Alımı Yapacağı Duyurusu Yapıldı!

Ülkemizin önemli kamu kurumları içerisinde yer alan ve sıklıkla personel alımı ilanı yayımlayan Adalet Bakanlığı ilanlarını genel olarak Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde yer almakta olan duyurular bölümü aracılığı ile duyurmaktadır.

Adalet Bakanlığı cephesinden yeni yapılan duyuru da kurumun memur alımı yapacağına ilişkin bilgi verilmişti ancak kaç kişilik alımın yapılacağı ve ne zaman gerçekleştirileceğine yönelik bilgi verilmemişti. Buna göre Adalet Bakanlığı tarafından konu hakkında yeni bir duyuru daha yapıldı. Peki detaylar nedir?

15 BİN 500 MEMUR ALIMI

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklama da kurumun 2017 ve 2018 yılı içerisinde toplam 15 bin 500 kişilik memur alımı yapacağı belirtildi. Alımların 5 bin 500 civarının hakim ve savcı pozisyonları için yapılması ve geriye kalan 10 bin kişilik alımın ise yardımcı yargı personelleri diğer kadrolar için yapılması beklenmektedir.

Alım ilanlarının ne zaman yayımlanacağı net olarak bilinmiyor fakat bir bölümünün 2017 yılı bitmeden ve geriye kalan büyük bir bölümünün ise 2018 yılı başından sonuna kadar yapılması beklenmektedir. Adalet Bakanlığı 2017 ve 2018 yılları içerisinde toplam 15 bin 500 kişilik memur alımı gerçekleştirecek. Alım ilanları yayımladıkça İşin Olsa ekibi olarak sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

Sayfamızı ve mobil uygulamamızı takip ederek haberlerden anlık olarak bildirim alabilir ve en hızlı siz başvuru yapabilirsiniz.

Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz (350 Bin Kişilik Aileyiz)
İşin Olsa Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fadime BABUR
Fadime BABUR - 3 yıl Önce

Lutfen yetkililere sesleniyorum benim esim eski bir uzman cavus 8 yildan sonra gorevin zor sartlarindan dolayi gorevinde istifa etti lutfen kurumlariniza gonderdimiz red olarak bize geri donmesin sorunlarimizi cozun madem biran uzmanlara bir hak tanidiniz o hakki verin eger benim esim sirnan silopinin tuncelinin cizrenin diyarbakirin daglarinda surunduyse eger bu hakki sizden talep etme hakkimiz var hakkimizi verin munasip bir dille red cevaplari degil basvurumuza kabul cevabi gormek istiyoruz yani hakkimizi istiyoruz