Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı Yapacak Mı?

Adalet Bakanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere bin 500 zabıt katibi alımı yapması bekleniyordu. Alımlara ne oldu? Zabıt katibi alımı yapılacak mı?

Adalet Bakanlığı Zabıt Katibi Alımı Yapacak Mı?

Adalet Bakanlığı yıl içerisinde yayımlamış olduğu ilanlar ile kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere on binlerce memur ve personel alımı gerçekleştirmektedir. Kurumlar arasında en çok alım yapan Bakanlıklar arasında yer almakta olan Adalet Bakanlığının en çok takip edilen pozisyonlarından bir tanesi şüphesiz ki zabıt katibi alımlarıdır.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Şubat 2016 tarihinde yaptığı açıklamasında Adalet Bakanlığına yıl sonuna kadar 3 bin zabıt katibi alımı yapılacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz aylarda bin 500 kişilik zabıt katibi alımı yapıldı.Adayların gözü diğer kalan bin 500 kişilik zabıt katibi alım ilanının yayımlanmasında. Peki bu alımlara ne oldu? Adalet Bakanlığı bin 500 zabıt katibi alımı yapmayacak mı? Alım yapılacaksa tarih belli mi?

Alımlar Hakkında Bilgi Yok

Adalet Bakanlığının bin 500 kişilik zabıt katibi alımı yapıp yapmayacağı konusunda her hangi bir bilgi bilinmiyor. 2016 yılında düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavına toplam 6 milyon aday girdi ve adayların pek çoğunun gözü yayımlanacak olan zabıt katibi alım ilanında denilebilir.

Kurumdan konu hakkında her hangi bir açıklama yapılmamış olup 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminin alın ilanlarına da olumsuz olarak yansıdığı gözlemleniyor. Şu anda kurumların pek çoğu FETÖ'cüleri ihraç etmek ile ilgilendiği için alım ilanları bir süre askıya alındı. Ancak 2017 yılında ihtiyaç doğrultusunda Adalet Bakanlığı bin 500 kişilik veya daha fazla zabıt katibi alım ilanı yayımlayabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 11:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
nazlıgül
nazlıgül - 5 yıl Önce

Bir defaya mahsus katiplik puanları düşürülsün lütfen.Pomem(pöh) alımı dahi liseye düştü.Bunda da puan biraz düşürülse zaten mülakatlardan geçiliyor bunda bari şansımız olsa olmaz mı ?