Adalet Bakanlığı Memur Alımı KPSS Puanı Düşürülecek Mi?

Adalet Bakanlığı lisans mezunu memur alımında adaylar KPSS taban puanının düşürülmesini istiyor. Peki taban puanlar düşecek mi?

Adalet Bakanlığı Memur Alımı KPSS Puanı Düşürülecek Mi?
Adalet Bakanlığı her sene kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere binlerce personel alımı yapmaya devam ediyor. Alımlar genel olarak Adalet Bakanlığının hazırlamış olduğu personel alım ilanlarının Türkiye Cumhuriyeti Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi aracılığı ile kamuoyuna duyurulması ile yapılmakta olup yine yıl içerisinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi internet sitesi aracılığı ile yapılan Merkezi Yerleştirme Atamalarıyla da yapılmaktadır. Adalet Bakanlığının alım yaptığı memur kadrolarına yerleşmeye çalışan lisans mezunu adaylar KPSS'den genel olarak en az 70 ve üzeri almış olması gerekmektedir. Adaylar bu puanın 60'a indirilmesini istiyor.

KPSS Puanı Düşürülür Mü?

Sosyal medya başta olmak üzere pek çok platform aracılığı ile bir araya gelen ve Adalet Bakanlığının açmış olduğu memur kadrolarına başvuru yapmak isteyen lisans mezunu adaylar Kamu Personeli Seçme Sınavı taban puanının 60'a düşmesini istemektedir. BİMER aracılığı ile isteklerini gerekli merciilere iletmeye çalışan lisans mezunlarının olumlu yanıt alıp alamayacakları bilinmiyor.

Adalet Bakanlığının alım yaptığı kadrolarda adayların almış olması gerektiği minimum puan 60'a düşürülürse kurumdan konu hakkında detaylı bir açıklama yapılması beklenmektedir. Bakalım lisans mezunları KPSS puanının düşürülmesi hakkında olumlu sonuç alabilecek mi? Yoksa alamayacak mı?

YORUM EKLE
YORUMLAR
zeynep
zeynep - 5 yıl Önce

60 düşürlsün lütfen.kalbi güzel insanlar için.

gamze
gamze - 5 yıl Önce

lutfen düşürülsünn

ali
ali - 5 yıl Önce

puanlar düşürülürse seviniriz

Kader
Kader - 5 yıl Önce

Allahım inşAllah taban puan düşürülür

zeynep
zeynep - 5 yıl Önce

60 düşürlsün lütfen.kalbi güzel insanlar için.

mağdur
mağdur - 5 yıl Önce

Düşürülsün ama önce lisans sonra ön lisans sonra ortaöğretim olarak alım olsun

Arif  ASLAN
Arif ASLAN - 5 yıl Önce

65. Puan isim olsun istiyorm

gamze  ocak
gamze ocak - 5 yıl Önce

taban puana 50 dusurulsun