Adalet Bakanlığı Memur Alımı 2020 KPSS Sonrasına Mı Kaldı?

Adalet Bakanlığının 10 bin kişilik ya da 10 bine yakın kişilik memur alımı yapması bekleniyor. Peki bu alım 2020 KPSS sonrasına mı kaldı?

Adalet Bakanlığı Memur Alımı 2020 KPSS Sonrasına Mı Kaldı?

Adalet Bakanlığı her sene kamu personeli ya da kamu işçisi alımları yapmaya devam etmekte olup bu sene de atamanın yapılacağı bakan tarafından müjdelendi. Buna göre Adalet Bakanlığından memur alımı yapılacağına dair sinyaller verildi fakat tarih belirtilmedi. Bugüne kadar atama ilanı yayımlanmadığından dolayı da atamanın 2020 KPSS'den sonrasına kaldığı ön görülmektedir. Peki hangi tarihte yapılacak?

Lise KPSS Beklenebilir!

Adalet Bakanlığı şuana kadar memur alımı gerçekleştirmedi ve atamanın en erken Lisans KPSS açıklandıktan sonra olacağı ön görülüyor. Ancak bu sınavın açıklanmasından kısa bir süre sonra ön lisans ile ortaöğretim KPSS'de yapılacağından dolayı adaylar ilanın yayımlanması için bu iki tarih beklenecek mi, beklenmeyecek mi merak ediliyor.

22 Ekimde Açıklanıyor!

Lisans KPSS'nin 22 Ekim'de açıklanacağı bilinmekte olup atamanın bu tarihe kadar yapılmayacağı büyük olasılıklı bakılmaktadır. Birkaç gün sonrasında da önlisans KPSS yapılacağından dolayı büyük ihtimal atamanın en erken ön lisans KPSS açıklandıktan sonra en geç ise ortaöğretim KPSS açıklandıktan sonra yapılacağı kestirilmektedir. Net tarih verilmemek ile birlikte üç öğrenim düzeyinden de adayların 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı ile giriş yapabilmelerini sağlamak adına atamalar Aralık 2020'nin başlarında yapılabilir. Yine de resmi tarihin belirlenmediğinin adaylar tarafından bilinmesi gereken konular arasında yer almakta olup Adalet Bakanlığı memur alımından ilk haberdar olmak istiyorsanız hemen aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Gardiyan Olma Şartları Açıklandı

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 18:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Alım hemen şimdi olsun

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Alım hemen şimdi olsun

Neslihan akman
Neslihan akman - 2 yıl Önce

Alım 2018 ile olmalı pandemi bu insanların suçu değil

Son şans
Son şans - 2 yıl Önce

Gönül isterki 2018le olsun çok emek verdik pandemiden dolayı sürekli ertelendi devletimiz bekleyenleri mağdur etmemeli #2018adaletememuralımı #Adaleteilan2018kpssyanmasın

merve güven
merve güven - 2 yıl Önce

hayır şimdi olmasın kpss 2020 sonuçlarından sonra olsun