Adalet Bakanlığı ile CTE 10 Bin Memur Alımı Yapacak! Pozisyonlar Nelerdir?

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 10 bin memur alıma yapacak. Pozisyonlar nedir, alımların ne zaman yapılacağı hakkında duyuru yapıldı mı?

Adalet Bakanlığı ile CTE 10 Bin Memur Alımı Yapacak! Pozisyonlar Nelerdir?

Ülkemizde yıl içerisinde en çok memur alımı gerçekleştirmekte olan kurum olarak bilinen Adalet Bakanlığı bu sene de ciddi bir alım yapacak. Buna göre Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yardımcı hizmet pozisyonlarına 10 bin memur alımı yapacak.

Adalet Bakanlığı bu sene toplam 15 bin memur alımı yapacak ancak bu alımların 5 bin civarı hakim ve savcı kadrosu için gerçekleştirilecektir. Geriye kalan 10 bin memur alımı ise Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Peki bu alımlar hangi kadrolar için yapılacak, kadro duyurusu yapıldı mı İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

ALINACAK POZİSYONLAR NELERDİR?

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 10 bin memur alımı yapacak. 10 bin memur alımı pozisyonları nelerdir? Buna göre Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü her hangi bir kadro duyurusu yapmadı ancak alımlar genel olarak yapıldığı gibi yine zabıt katibi, infaz koruma memuru (İKM) gardiyan, mübaşir, teknisyen, şoför, hizmetli vb. gibi kadrolar için gerçekleştirilecektir. Peki alım tarihi belli oldu mu?

10 BİN MEMUR ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü yardımcı hizmet sınıfları için toplam 10 bin memur alımı yapacak. Peki memur alımı ne zaman yapılacak? Buna göre alımların kademe kademe yapılması beklenmekte olup ilk alımların birkaç ay içerisinde başlaması beklenmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak
Burak - 5 yıl Önce

40 gün oldu hala ikm sonuclari aciklanmadi bekliyoruz

Ali
Ali - 5 yıl Önce

Uzman ılıktan İstifa edenleri de alın Kpss ile bekleyenleri de sayın bakanım yarı yarı alın lütfen.

aslıberke
aslıberke - 5 yıl Önce

adalet bakanlığı personel alımı bekliyoruz lütfen sesimizi duyun

Ayşe
Ayşe - 5 yıl Önce

lise mezunu alınsın kapese 60 puan olsun

Reyhan Tekin
Reyhan Tekin - 5 yıl Önce

Lise dışarıdan bitiriyorum. KYK da 6 yıl temizlik şefi olarak görev yaptım 7 yıl bozyaka eğitim araştırma hastanesinde kantinlerde çalıştım istediğiniz departmanlar da çalışmak isterim sevgi ve saygılarımla

İkm
İkm - 5 yıl Önce

Arkadaşlar gardiyan diye bir kadro yoktur.infaz ve koruma memuru vardır artık bu ismimizi doğru söyleyin lütfen.

Meryem
Meryem - 5 yıl Önce

Bayanlarda boy şartını infaz koruma memuruna artık esnetin ya demekten yorulduk artık

Emine Nuran Deniz
Emine Nuran Deniz - 5 yıl Önce

keske bir isim olsa calissam