Adalet Bakanlığı Cezaevi Katiplik Sınavı Uygulama Metinleri Yayımlandı!

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumlarına alınacak olan cezaevi katibi sınavı, uygulama metinleri duyuruldu. Temmuz ayında yapılacak olan katiplik uygulama metinleri duyurusu haberimizde..

Adalet Bakanlığı Cezaevi Katiplik Sınavı Uygulama Metinleri Yayımlandı!

Adalet Bakanlığına bağlı personel istihdamı yapmaya devame diyor. İnfaz Koruma Memuru, Katip, Sağlık Memuru ve diğer unvanlarda çk sayıda personel alınacak. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü cezaevlerine yeni alınacak olan cezaevi katibi sınavı için yeni bir duyuru yayımlandı. CTE Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yapılan uygulama metni, sınav tarihini ve diğer açıklamanın detaylarını aktarıyoruz.

CEZAEVİ KATİPLİĞİ UYGULAMA METNİ

Adalet Bakanlığı memur atama ve nakil yönetmeliğinde 6. maddeye göre sınavdan en az bir hafta önce sınav metinlerinin ilan edilmesi gerekmekte. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü resmi internet sitesinden yapılan duyuru ile yayımlanan metinler arasından adayların uygulama sınavında yazması istenilecek. Buna göre 3 dakikalık uygulama sınavında adayların başarılı olmaları için en az 90 kelime yazmaları gerekmekte.  

SINAV NE ZAMAN?

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğüne bağlı ceza evlerinde görev almak üzere ceza infaz kurumu katibi sınavı 3 Temmuz tarihinde gerçekleşecek.

Sınav metinlerini //www.cte.adalet.gov.tr/duyurular/2018/05-4/metinler.rar adresinden erişebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 09:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Irfan
Irfan - 4 yıl Önce

Linke tiklayamiyorum