Adalet Bakanlığı 6 Bin İKM ve Zabıt Katibi Memuru Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere adliyelere ve cezaevlerine 6 bin kişilik infaz koruma memuru (İKM) gardiyan, zabıt katibi alımı yapacak.

Adalet Bakanlığı 6 Bin İKM ve Zabıt Katibi Memuru Alımı Yapacak!

Ülkemizin önemli kamu kurumlarından olan ve en çok memur alımı gerçekleştirmekte olan Adalet Bakanlığı açık pozisyonları için çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirmektedir. Adalet Bakanlığı memur alımları genel olarak Maliye Bakanlığının onayına göre gerçekleştirilmektedir.

Adalet Bakanlığı memur alımları ne zaman yapılacak diye beklenirken sonunda müjdeli haber geldi. Buna göre Adalet Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 6 bin kişilik infaz koruma memuru (İKM) gardiyan ve zabıt katibi alımı yapacak.

BAKAN MÜJDELEDİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından geçtiğimz günlerde bin 500 kişilik hakim ve savcı alımı ilanı değerlendirilirken yeni memur alımı hakkında da müjde verildi. Buna göre adliyeler ve cezaevleri için toplam 6 bin memur alımı yapılacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklama ile Adalet Bakanlığının 2 bin 500 zabıt katibi ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün 3 bin infaz koruma memuru (İKM) gardiyan alacağı öğrenildi. Alım ilanının hazırlandığı ve birkaç gün içerisinde kamuoyuna duyurulacağı müjdelendi. İlan yayımlandığın da sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz.

TÜM İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
aileden aforoz edilmek üzere olan genç
aileden aforoz edilmek üzere olan genç - 3 yıl Önce

ya bu müjdeli haber çıkacak yada ailelerimiz bizim gibi işsiz gençleri evden çıkaracak çok zor durumdayız kimse bilmiyor :((

kamıl
kamıl @aileden aforoz edilmek üzere olan genç - 3 yıl Önce

sen mi benmi kardesım evdekıler artık surat asar oldular yüzüme bakmıyorlar ben bu hallere duseecek adammıydım bea

ali
ali - 3 yıl Önce

lütfen sesimize ses olun ikm olmak istiyoruz kpss puanını esnetin

Fettah aktas
Fettah aktas - 3 yıl Önce

Aynen 65 şartı olsun en azından..

Fettah
Fettah - 3 yıl Önce

Aynen 65 şartı olsun en azından

ayse
ayse - 3 yıl Önce

2016 kpss puanı mı geçerli lisanslar için ?

enes
enes - 3 yıl Önce

82,41 mübaşir olur mu inşAllah

Elif
Elif - 3 yıl Önce

Ne olur önlisans larıda alın. Lojistik mezunuyum. İşsizim.

Sami
Sami - 3 yıl Önce

Bir zabıt katibi olarak, en son adalet bakanlığında çalışmanızı öneririm, personele hiç Değer vermiyor, iş yoğunluğu mesailer yapıyorsun yinede yaranamiyorsun