Adalet Bakanından Nafaka Açıklaması! Nafaka Süresi Değişiyor Mu?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından nafaka hakkında süre açıklaması yapıldı. Ömür boyu nafaka alma durumu değişiyor mu, süre kısıtlaması nasıl yapılacak?

Adalet Bakanından Nafaka Açıklaması! Nafaka Süresi Değişiyor Mu?

Ülkemizde artan boşanmalardan sonra sıklıkla nafaka haberleri gündeme gelmeye başladı. Bilindiği üzere bir ya da birden fazla celse sonucunda mahkeme kararı ile boşanan ailelerde erkek, kadına nafaka ödemektedir. İlgili nafaka tutarı kadının giderleri, sosyo ekonomik durumununda yetkili kurum tarafından belirlenmesinden sonra onaylanmaktadır. Bu tutarı erkek, boşandığı kadına evlenene kadar ödemektedir. Ancak süre ömür boyu kadın çalışıyor olsa dahi ödenebilir. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklama da nafaka süresi hakkında çalışmaların devam ettiği vurgulandı.

ALT ÜST SINIR GETİRİLECEK

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklama da çok uzun süre evli kalmış ancak sonrasında boşanma kararı alanlar için nafaka sürelerinin aynı şekilde kalacağı vurgulandı. Fakat az bir süre kalmış ve boşanmış kişiler için alt üst sınır getirilmesinin düşünüldüğü ve bu süre zarfında nafaka ödenmesi konusunda kararın alınabileceği belirtildi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül kadınların da kesinlikle mağdur edilmeyeceği belirtilerek boşanacak olan kadının da durumunun detaylı bir şekilde araştırılacağı eğer hayatını idare edebileceği düzeyde geliri ya da işinin olmaması durumunda nafaka süresinin ona göre mahkemece belirtileceğini duyurdu.

Sizce nafaka nasıl olmalı, yorumlarınızı paylaşır mısınız?

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE