Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 15 Bin Memur Alımı Müjdesi Verdi!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Bakanlığın Hakim, savcı ve personel ihtiyacının giderilmesi için personel alımları yapılacağını belirterek, alımlar için müjdeli haberi verdi. 15 Bin Memur alımı ve diğer açıklamalar haberimizde..

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 15 Bin Memur Alımı Müjdesi Verdi!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül canlı yayında önemli konularda açıklamalarda bulundu. Bakan Gül Adalet Bakanlığının personel ihtiyacının giderilmesi noktasında yapılacak olan alımlara ilişkin de değerlendirmeler yaparak ne kadar personel alınacağını açıkladı.

15 BİN MEMUR ALIMI;

Bakan Gül TRT'de canlı yayına katıldı. Burada Hakim savcı müracaatlarının Aralık ayında yapılacağını belirtti. Hakim savcı alımlarında 1000 Adli Yargı, 100 İdari yargı olmak üzere Bin 100 alım gerçekleşecek. Diğer alımlardan ise 15 Bin personel alımı yapılacağı belirtildi. Yapılan açıklama ise şöyle; "1000 adli hâkim ve savcı için müracaatı aralık ayında alacağız. 100 idari yargı hâkimi, 15 bin de personel alacağız."

Adalet Bakanı Gül, son günlerde gündem olan çocukların icra daireleri tarafından teslimi ile de önemli bir açıklama yaptı. Buna göre artık çocuklar icra daireleri aracılığıyla alınmayacak.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2018, 14:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice
hatice - 2 yıl Önce

ne olur açıklansın hemen t arih bizde ona göre hazırlık yapalım

ali
ali - 2 yıl Önce

dahacok fabrika acilsa gelir getirecek islere yuklenilse

biri
biri - 2 yıl Önce

başvuru puanı 60 a düşürülse keşke

umut ışığı
umut ışığı - 2 yıl Önce

sayın adalet bakanımızdan talebimiz katiplik sınavlarının hemen açılması 2016 kpss son şansım yaş olarak ,