AÇSP Bakanı Selçuk: EYT İçin 10 Analiz Yaptık!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Emeklilikte yaşa takılanlar EYT'liler için önemli açıklama yaptı. Bakan Selçuk EYT için 10 analiz yaptık fakat hiç birinin sürdürülebilirliğinin olmadığını belirtti. İşte açıklamaların tamamı!

AÇSP Bakanı Selçuk: EYT İçin 10 Analiz Yaptık!

Türkiye Büyük Millet Meclisinden EYT hakkında önemli açıklamalar geldi.

Bilindiği gibi Başkan Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde EYT konusunda son açıklama yaparak. Konunun gündeme gelemeyeceğini ifade etmişti. Buna göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarına katıldığını ifade etti. Son dakika gelişmelerinde ise Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Emeklilikte yaşa takılanlar EYT'liler için önemli açıklama yaptı. Bakan Selçuk EYT için 10 analiz yaptık fakat hiç birinin sürdürülebilirliğinin olmadığını belirtti.

EYT AÇIKLAMASI!

Bakan Selçuk yaptığı açıklamada en az 10 analiz yaptık her türlü kombinasyonu denedik fakat hiç birinin maliyetinin sürdürülebilir olmadığını ifade etti. Diğer açıklamada ise 15 Temmuz bağışları olarak 330 milyon liranın fonda durduğunu ve bir kuruşuna bile dokunulmadığı ifade edildi.

EYT GELİŞMELERİNİ AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda yapılan tüm açıklamaları aktarmaya devam edeceğiz. Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE