AÇSHB 4321 Personel ile ASDEP Alımları Başvuruları İçin Son Gelişmeler!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Asdep personel alım ilanlarına başvurular başlaması bekleniyor. 4321 personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? 2019 yılı ilanları detaylar haberimizde.

AÇSHB 4321 Personel ile ASDEP Alımları Başvuruları İçin Son Gelişmeler!

Aile ve çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada 2019 yılı içerisinde kamu personeli, işçi, Asdep alımları ile toplamda 4 Bin 321 kişinin istihdam edileceği müjdesini vermişti.

AÇSHB, (Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı) daha önce yapılan açıklamalarda ASDEP alımlarının 4 bin olacağı beklentisi vardı. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamadan Asdep personel alım ilanlarına 1000 kişilik kontenjan ayrıldığı açıklandı. Bununla birlikte 2019 yılı ASDEP alımı başvurular başlaması bekleniyor. Toplamda 4321 personel alımı başvuruları ne zaman başlayacak? Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2019 yılı personel alımı ilanlarında son gelişmeleri aktarıyoruz.

ASDEP ALIMI EĞİTİM VE KPSS BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Eğitim şartlarında; Sosyal hizmetler, psikoloji, çocuk gelişimi, sosyoloji, aile ve tüketici bilimleri, rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümlerinden mezun adayların (kpss şartında) Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'den en az 60 ve üzeri puan almış olmaları ile açıklanacak olan ilanda belirtilen illerdeki kontenjan sayısının dört katı kadar aday eleme ve başvuru sürecinden geçecek.

HANGİ KADRODA NE KADAR PERSONEL ALIMI OLACAK?

2019 yılı içerisinde açıklanması beklenen ilanlarda işçi kadrosunda 1000, Asdep 1000, sözleşmeli personel kadrosunda 2.321 kişi alınacak. Toplam alım sayısı 4321 olacak.

İLANLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İlanların ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. Adayların başvuru kılavuzunun açıklanması ile başvuru detaylarının açıklanmasını beklemekteler.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE