Abdullah Gül' den İstanbul Seçimleri Hakkında İlk Kez Açıklama Geldi!

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimler sonrası İstanbul' da yaşananlarla alakalı ilk kez bir açıklama gerçekleştirdi. Yapılan açıklamanın detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz...

Abdullah Gül' den İstanbul Seçimleri Hakkında İlk Kez Açıklama Geldi!

Son dönemlerde yeni parti kuracağı iddiaları gündeme yansıyan ve adeta netliğe kavuşturulamayan gelişmelerin başında yer alan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul' da yaşanan gelişmelere yönelik ilk kez açıklama yapıldı. Yapılan açıklamalarda önemli ifadelere yer veren Gül " Bize yapılanı güçlü olunca başkasına yapmamamız gerekiyor. " ifadelerini kullandı.

" Hakkınızda bu kadar yazılıyor, çiziliyor, hiç mi gaza gelmiyorsunuz?" şeklindeki soruya "Cumhurbaşkanlığı'ndan ayrıldığım gün günlük siyasete girmeyeceğimi söylemiştim, aksi bir durum bize yakışmaz" şeklinde konuşan Abdullah Gül, günlük siyasetten uzak kalmaya çalıştığını vurguladı. Bilindiği üzere yakın dönemde gündeme bazı iddialar yansımış, Abdullah Gül, Davutoğlu ve Ali Babacan gibi isimlerin olacağı yeni bir partiyle siyasete atılacakları ifade edilmişti. Partinin kurulma sürecinin ise seçim sonrasına ertelendiğine yönelik ifadeler ve iddialar duyulmuştu.

GÖNDERMELİ İFADELER

Zamanında kendilerine yapılan yanlışların, başkalarına uygulanmaması gerektiği yönünde göndermeli ifadeler kullanan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, demokrasi adına üzücü ve zor bir süreç olduğuna değindi. İstanbul' da tartışmalı seçim süreci hala kapanmış değil. Gündeme yansıyan anektodlardan da anlaşılacağı üzere, İstanbul için itiraz süreçleri, seçim yenilemesi tartışmaları devam ediyor. Bu gündemin yakın zaman içerisinde çözülmesi temenni edilirken, vatandaşlardan da tepkiler gösterilmeye devam ediliyor.

İMAMOĞLU' NA MAZBATASI VERİLMELİ

Sosyal medya platformlarında vatandaşlar, özellikle Twitter üzerinden Ekrem İmamoğlu' nun mazbatasının verilmesi, demokrasinin gereğinin yerine getirilmesi gerektiği konularında tepkilerini gösteriyorlar. Çok sayıda tweet atılan bu gündem maddesine, hala binlerce tweet ile paylaşımlar gerçekleştiriliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2019, 16:18
YORUM EKLE