ABD ile Rusya Krizi Büyüyor! Vladimir Putin yolsuzluk yaptı mı?

ABD ile Rusya arasında yeni kriz çıktı. Başkanı Vladimir Putin yolsuzluk yaptı mı? Kremlin Basın Sözcüsü, Amerikalı bazı yetkililer tarafından yapılanlar için Beyaz Saray'dan açıklama beklediklerini söyledi.

ABD ile Rusya Krizi Büyüyor! Vladimir Putin yolsuzluk yaptı mı?

ABD ile Rusya arasında yeni kriz çıktı. Başkanı Vladimir Putin yolsuzluk yaptı mı? Kremlin Basın Sözcüsü, Amerikalı bazı  yetkililer tarafından yapılanlar için Beyaz Saray'dan açıklama beklediklerini söyledi. 

Kremlin Basın Sözcüsü Dmitriy Peskov, Amerikalı bazı  yetkililerin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in "yolsuzluğa karıştığı"  açıklamalarına ilişkin Beyaz Saray'dan açıklama beklediklerini söyledi. 
 
Moskova'da konuyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Peskov,  söz konusu açıklamaların gerek uluslararası ilişkiler gerekse de Rusya-Amerika  ikili ilişkileri bakımından "kabul edilemez" olduğunu belirterek, "Bu açıklamayı  çirkin ve aşağılayıcı görüyoruz. Bu konuda Washington yönetiminden açıklama  bekliyoruz" dedi.
 

Peskov, ABD'nin bu yöndeki açıklamalarının Rusya'da 2018'de  düzenlenecek başkanlık seçimine yönelik olduğunu savunarak, "Ben ABD Başkanı için  böyle aşağılayıcı bir açıklama yapsaydım işimden kovulurdum" ifadelerini  kullandı.
 
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, günlük basın  toplantısında, ABD Hazine Bakanlığı Terör ve Finansal İstihbarat Birimi Müsteşar  Vekili Adam Szubin’in, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yolsuzluğa  karıştığı yönündeki sözlerine ilişkin konuşmuştu.
 
Toner, “Genel olarak konuşmam gerekirse Rus hükümetinin yolsuzluğu  hakkındaki düşüncelerimiz çok iyi bilinmektedir. Rus hükümetinin birçok  mertebesinde yolsuzluk olduğu yönündeki kaygılarımız devam etmektedir” demişti. 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE