81 İl ve İlçede! Kızılay Ücretsiz Dezenfektan Dağıtımı Yapacak!

Türk Kızılayı ücretsiz dezenfektan dağıtımı yapacaklarını aktardı. İhtiyaç sahipleri için yapılacak üretimler başladı. 350 bin adet el dezenfektanı hızlı bir şekilde vatandaşlara dağıtımı başlayacak.

81 İl ve İlçede! Kızılay Ücretsiz Dezenfektan Dağıtımı Yapacak!

Kızılay Genel Müdürü Kerem Kınık İstanbul Arnavutköy'de bulunan fason üretim tesislerini gezerek vatandaşlara önemli bir müjdeli haber verdi. Bilindiği gibi 65 yaş üstü vatandaşlara ücretsiz kolonya ile 5 adet maske dağıtımları başladı. Bunun yanı sıra eczanelerde ve PTT aracılığı ile maskeler vatandaşlara ulaşmaya başladı.

Kızılay ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dezenfektan dağıtımı için startı verdikleri açıkladı Kızılay markası ile üretilen bu ürünlerin 100 Ml olacağı ifade edildi. Mikroorganizmaları hızlı bir şekilde öldürdüğünü ifade eden Kınık, el hijyenini sağlandığını aktardı.

KIZILAY ÜCRETSİZ DEZENFEKTAN DAĞITIMI;

Üretim tesisinin günlük olarak 100 ml ölçülerinde 80 bin adet üretim yapabildiği ve bu tesiste 40 çalışanın bulunduğu aktarıldı. İhtiyaca göre üretim kapasitesinin de arttırabildikleri aktarıldı. Diğer yandan 250 bin adet planlama yapıldığını bir bağışçının 100 bn adet bağış yapmasının ardından bu sayının 350 bin olduğu aktarıldı. Üretimlerin ardından 81 il ve 900 ilçe genelinde tüm ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere yola çıkacak.

KİMLERE DAĞITILACAK?

Öncelikli olarak yaşlılara ve hastalara dağıtılacağı ifade edildi. Dağıtımlar Kızılay şubeleri üzerinden gerçekleşecek. Sağlık çalışanları için hijyen paketlerini dağıtımı da önümüzdeki haftalarda dağıtılacağı ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 22:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
cemil.adar
cemil.adar - 2 yıl Önce

Dezanfektan.istiyorum

Gurbet demir
Gurbet demir - 2 yıl Önce

Bende istiyom kızıl aydan mati manevi yardim istiyor. Yardim lutfen

Nihal aydın
Nihal aydın - 2 yıl Önce

Nasıl başvurabilirim

Gurbet demir
Gurbet demir - 2 yıl Önce

Bnde madi manevi yardim istiyom

Gurbet demir
Gurbet demir - 2 yıl Önce

GIDA yardımı istiyom

Azize KÖSEM
Azize KÖSEM - 2 yıl Önce

Selam söyle türkiye sesleniyorom 8nüfusum eşim calışmiyor 2cocok bezle altını bagliyorom mama aliyorom aylık gelirim yok sıvır devlet el atsın