81 İl, Şehir Şehir Corona Virüsü Haritası

81 il, tüm şehirlerin corona virüsü hastası olan kişi sayısı grafiği paylaşıldı. Hangi şehirde ne kadar hasta var, hangi şehirde kimler hasta oldu?

81 İl, Şehir Şehir Corona Virüsü Haritası

Ülkemizde bilindiği üzere 11 Mart tarihinden bu yana corona salgını baş göstermekte olup Sağlık Bakanlığı bir çok önlem almaya çalışmaktadır. Ancak corona virüsü çok kolay bulaşabilen bir virüs olduğundan dolayı bir kişi 625 kişiye bulaştırabilmekte ve bu sebepten dolayı tüm Türkiye genelinde hızlı bir şekilde yayılmış olup son rakamlar on binlerce kişiyi geçmiştir. Uzun süredir merak ile beklenen corona virüsü haritası sonunda duyuruldu. 81 ilin tüm bölgelerindeki corona hasta sayısı belirtilmiş olup en çok hangi illerde hasta olduğu açıklandı.

CORONA HARİTASI

İSTANBUL - ANKARA - İZMİR

Türkiye'nin en çok nüfus yoğunluğunun bulunduğu şehirler İstanbul, Ankara ve İzmir olması sebebi ile virüsün çok yayıldığı bölgelerde bu üç olarak duyuruldu. Buna göre bu şehirlerde yaşayanların ekstra dikkat etmesi gerekirken özellikle İstanbullular için kritik uyarılar yapıldı. Buna göre Ankara'nın nüfusu 5 milyon ve İstanbul nüfusu 15 milyon olarak bilinmekte olup Ankara'da virüslü kişi sayısı 800'e yakın. İstanbul'da üç katı yani 2 bin 400 virüslü kişi olması gerekirken İstanbul'da neredeyse 11 katı yani 9 bine yakın virüslü kişi bulunmakta olup her geçen gün sayılar ciddi oranda artmakta olup bu sebepten dolayı kişilerin dikkat etmesi gerekiyor. Burdur, Şırnak gibi nüfusu küçük olan illerde virü sayısı 2 ile 3 kişi olarak belirtilmekte olup bu illerde de yoğun güvenlik önlemleri alındı ve virüsün artmaması için çalışmalar yapılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 13:17
YORUM EKLE