81 İl Genelinde Kına, Nişan Sünnet Düğün Kısıtlaması İçişleri Bakanlığı Genelgesi Açıklandı!

İçişleri Bakanlığı Genelgesine göre Türkiye genelinde düğünlere kısıtlama geldi. DÜğünler en fazla 1 saat olacak. 15 yaş altı ve 65 yaş üstü katılamayacak. Her düğünde 1 kamu görevlisi olacak.

81 İl Genelinde Kına, Nişan Sünnet Düğün Kısıtlaması İçişleri Bakanlığı Genelgesi Açıklandı!

81 il genelinde koronavirüs tedbirleri açıklandı! Sünnet düğünü Kına Gecesi nişanlar Kısıtlandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda bilim kurulunun Türkiye genelinde nişan, kına, sünnet düğünü organizasyonları için kısıtlama talebinde bulunduğunu açıklamıştı. Tavsiyemiz düğünlerin nikah tarzında olması değerlendirmesi gelmişti.

Son dakika bir İçişleri Bakanlığından 81 il geneline gönderilen genelgeye göre 4 Eylül tarihinden itibaren geçerli olmak üzere kına sünnet ve nişan organizasyonları kısıtlandığı açıklandı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda 81 iline gönderen genelgeye göre 14 ilde izinler kısıtlandı. Organizasyonlar artık Türkiye genelinde hiçbir yerde müsaade edilmeyecek. Son dakika açıklama detaylarına göre düğünler ve nikahlar en fazla 1 saat içerisinde tamamlanacak. Ayrıca yeni karara göre yaş şartında; 15 yaş altında olan küçük olan çocukların düğün ve nikahlara törenlerine katılması kısıtlı olacak. Bu açıklamanın detaylarında ise 65 yaş üzeri vatandaşların da kısıtlama dahilinde olacağı açıklandı. Ayrıca organizasyonlarda herhangi bir dans edilmesi yemek yenilmesi içecek ve yiyecek servisin yapması yani ikram kısıtlaması da kısıtlamada geçerli olacak ve son bir gelişme ise bu düğünlerde nikah merasimi şeklinde yapılacak düğün ve nikahlarda en az bir kamu görevlisi olacak. Görevli denetimleri yapacak.

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2020, 22:51

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE