8 Yıllık Öğretmene Müfettiş Yardımcılığı Yolu!

Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameye göre 8 yıllık öğretmenlerin müfettiş yardımcılığı kadrolarına atanabileceği açıklandı. Peki hangi şartlar gerekiyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

8 Yıllık Öğretmene Müfettiş Yardımcılığı Yolu!

Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 8 yıl öğretmenlik görevinde bulunan kişiler yardımcı müfettişlik kadrolarına atanabileceği belirtildi. 9 Temmuz 2018 günü Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnameye (KHK) göre 8 yıllık öğretmenlik görevi yapan kişiler müfettiş yardımcılığı kadrolarına atanabilecekler. Peki yayımlanan KHK'nın detaylarında neler vardı?

İŞTE DETAYLAR

Yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Milli Eğitim Bakanlığının yardımcılık kadrolarına yapılacak olan sınavda başarılı olmak şartı ile ve 8 yıllık öğretmenlik geçmişi bulunmak şartı ile atama yapılacağı açıklandı. İstihdam edilen yardımcı veya stajyerlerden verilen ilave süre içerisinde tezlerini sunmayan veya ikinci defa hazırladıkları tezleri de kabul edilmeyenler, ikinci sınavda da başarı gösteremeyen veya sınav hakkını kullanmayanların, yardımcı veya stajyer unvanını kaybedeceği ve kuramlarında durumlarına uygun kadro veya pozisyonlara atanacakları açıklandı. İstihdam edileceklerin mesleğe alınmaları, yetiştirilmeleri, yarışma ve yeterlik sınavları, çalışma usul ve esasları, hizmetin gerektirmesi halinde birim veya görev yeri itibarıyla yer değiştirme esasları ile diğer hususlar Devlet Personel Başkanlığının görüşü alınarak kuramlarınca çıkarılacak yönetmelikle düzenleneceği 9 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan 703 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) duyurulmuş oldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
mühendizzz1
mühendizzz1 - 2 yıl Önce

Peki isteyen öğretmen olabilecek mi .Ben mühendisim ama öğretmen olmak istiyorum