8 Mayıs Çarşamba Kur Fiyatları! Dolar Neden Yükselişe Geçti?

Mart ayında yapılan Büyükşehir ve İlçe Başkanlık seçimlerinden sonra rölantiye giren dolar kuru Yüksek Seçim Kurulunun almış olduğu İstanbul içi seçim tekrarı kararı ile kur fiyatları tekrardan yükselişe geçerken en çok etkilenen kurlardan bir tanesi de dolar fiyatları oldu. Dolar ve diğer kurlarda ki son durumu sizler için derleyerek haberimize yansıttık.

8 Mayıs Çarşamba Kur Fiyatları! Dolar Neden Yükselişe Geçti?

Ocak ayından beri çalkantılı olarak çizgisine devam eden Dolar kuru Nisan ayını ortalama olarak 5,68 seviylerinde tamamlayarak iş piyasısının daha sakin ve iş olanaklı geçmesini sağlamıştı. Mayıs ayına da 6,03 seviyelerinde giren Dolar Türkiye'de oluşan siyasi politikalardan da etkilenetek geçtiğimiz günlerde 6,10 seviyelerini gördü. Yüksekseçim Kurulu tarafından alınan seçim tekrar kararı ile birlikte tekrardan fırlayan Dolar 6,17 seviyelerini de görerek Mayıs ayının en fazla rakama ulaştığı seviyeye geldi. 8 Mayıs Çarşamba itibarilye 6,1703 Türk Lirasıyla işlem gördüğü kayıtlara geçmektedir. 

Dolar ile Birlikte Euro'da Koşmaya Devam Ediyor

Yüksekseçim Kurulu tarafından alınan tekrar kararının ardından kur fiyatlarında ki çıkış birçok iş sahibini derinden etkilemişti. Özellikle de Dolar kurunda yaşanan artıştan ötürü altın ve euro fiyatlarında da yükseliş yaşanırken bugün itibariyle Euro değeri olarak 6,91 TL olarak borsalarda ki yerini aldı. Geçtiğimiz haftalarda 6,82 TL değerinde görünen Euro yaşamış olduğu yüzde değişimiyle birlikte bugün itibariyle Mayıs ayının en yüksek değerine ulaşarak 6,91 TL olarak belirlendi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 14:24
YORUM EKLE