8 İlde Giriş Çıkış Yasağı ve Etkinlikler ve Gösteriler Yasaklandı!

Türkiye genelinde 8 ilde İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınan kararlar doğrultusunda giriş çıkış yasağı ile etkinliklerin gösterilerin yapılmaması için bir kısıtlama gerçekleştirilecek.

8 İlde Giriş Çıkış Yasağı ve Etkinlikler ve Gösteriler Yasaklandı!

8 ile giriş çıkış kısıtlaması geldi. Valiliklerden yapılan son dakika açıklamasına göre bazı İllerde İl Hıfzısıhha Kurulları tarafından alınan kararlar doğrultusunda toplu etkinlikler, gösterilerin yapılması yasaklanırken gösteri ve yürüyüşler de kısıtlama getirildi. Bu amaçla şehriler arası giriş çıkış kısıtlaması yapılacak. İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanan genelge kapsamında yeni tip koronavirüs salgının önüne geçmek amacıyla her türlü eylem ile etkinliklerde vatandaşa bulaşma riskinin artacağı vurgulanarak bu yerlerde etkinlikler kutlamalar gösterleriler için yeni bir karar verildi. Hangi şehirde kaç gün kısıtlama var belli oldu.

HANGİ İLLERDE GİRİŞ ÇIKIŞ YASAĞI VAR?

Edirne ilinde başka illerden girişlere kısıtlama geldi bu kısıtlama tam 3 gün sürecek. Kocaeli ili 15 gün süreyle covid 19 tedbirleri kapsamında eylem ve etkinlik kısıtlaması getirildi. Sakarya'da kente giriş çıkışların araç ile 5 gün süre ile kısıtlama kararı aldı. Tekirdağ'da 14 ile 17 Haziran tarihinde il genelinde girişlere kısıtlama açıklandı. Bitlis valiliği'nden yapılan açıklamaya göre toplumsal güveni huzuru sağlamak amacıyla artan vakaların önlenmesine yönelik olarak 15 gün süreyle toplantı ve yürüyüşler yasaklandı. Hakkari umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı uyarınca 2 gün giriş çıkış yasaklandı. Kırklareli 14 ile 20 Haziran tarihleri arasında toplantı ve yürüyüşlerin yasaklandığı açıklandı. Van ilinde yapılan açıklamalara göre her türlü toplumsal faaliyet organizasyon il içine girişler ve başka yere gidişlerin yasaklandığı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2020, 10:35
YORUM EKLE