8 Bin Kadın Jandarma Subay ve Astsubay Alımı Yapılması Planlanıyor!

2018 yılı içerisinde subay ve astsubay rütbeleri için 8 bin kişilik kadın jandarma askeri personeli alımı yapılması planlanıyor.

8 Bin Kadın Jandarma Subay ve Astsubay Alımı Yapılması Planlanıyor!

Ülkemizde bilindiği üzere iç güvenliğin sağlanması adına aralıklara çok sayıda asker ve polis alımı gerçekleştirilmektedir. Özellikle Jandarma Genel Komutanlığının İçişleri Bakanlığına bağlanmasından sonra jandarma alımları da bir hayli hızlandı. Buna göre kadın jandarma askeri personeli alımlarının da hızlandırılması bekleniyor.

Bilindiği üzere şu anda Jandarma sınıfında kadın askeri personeli oldukça az bulunuyor. Oran hakkında yapılan açıklamalara göre kadın jandarma sayısının tüm jandarma sayısına oranının yüzde 1 olduğu belirtimektedir. Bu oranının yüzde 10'a yükseltilmesi için görüşmeler sürüyor.

8 BİN KADIN ASKERİ PERSONEL

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapmak üzere 2018 yılında 8 bin kişilik kadın askeri personel alımı yapılabilir. Tabi şu anda detaylar henüz netleşmedi ve alımların kesin olarak yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor. Ancak görüşmeler yapılmakta olup 2018 yılında 8 bin kadın askeri personeli alımının yapılması planlanmaktadır.

KOMANDO EĞİTİMLERİ VERİLECEK!

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Kadın Jandarma Komando Birliği göreve başlamış ve Türkiye basınında kendisine geniş yer bulmuştu. Bu sayının artırılması ve görev yapan kadın komandoların sayısının da artırılması planlanmaktadır. Şu an için 8 bin askeri personelin Subay ve Astsubay sınıfları için yapılması planlanmaktadır. Yani uzman çavuş, uzman erbaş rütbesi için kadın askeri personeli alımının yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor.

İlan Yayımlandığından İlk Haberdar Olmak İster Misiniz?
Bildirimler İçin: Buradan Mobil Uygulamamızı İndiriniz

YORUM EKLE
YORUMLAR
hatice
hatice - 3 yıl Önce

Lise mezun dahilinde bayan kontenjan hakkı tanınmasini talep ediyoruz lütfen dikkate alınalim artık .

merve
merve - 3 yıl Önce

Boy şartının önemsiz olduğunu düşünüyorum yeri geliyor tarihten öne çıkan Şerife Bacıları Nene Hatunu ,örnek veriliyor acaba bu ecdadın boyları 1.60 tan uzunmuydu? bu iş yürek meselesidir boy ile ilgisi yok !!!!

Hakan
Hakan - 3 yıl Önce

Bayan alın tamamda 8 bin nedir ya 200 300 tane standart alınır erkeklere yazik degil mi ev gecincircek onlar bu tum kamu kuruluslari alimi icin gecerli her yerde erkekten cok kadin personel calisir oldu

ece
ece @Hakan - 3 yıl Önce

arkadaşım öyle diyorsun da yüzde yüzü de bayan olsun demiyorlar sadece seviyeyi dengelemek için alım yapacaklar hemde daha net birşey yok neden bu kadar tepki gösteriyorsun rıskı veren Allah sen çok takılma böyle şeylere

Zeynep
Zeynep - 3 yıl Önce

Lütfen önlisans alımı da yapılsın yaşım 27 oldu biride sesimi duymayacak mı benim üstteki bayan arkadaş bir yorum yazmış gerçekten öyle birşey varsa neden 8 bin kadın alınacak diye yazılıyor haksızlık olmuyormu bizlere hergün umutlanarak yatıyoruz belki sabah kalktığımızda bir ışık bize parlar diye bekliyoruz eğer kendi içlerinden alınıyorsa gerçekten haksızlık oluyor yapmayın etmeyin evimin kömürü yok yaşımız geçti herkes bir ekmek kavgasının peşinde üzülüyoruz KPSS puanım 64 lütfen alımları esnetin hepimiz faydalanalım vatani görev bir başka içim yanıyor kim istiyorsa Allah herkese çok çok versin teşekkürler

cıler
cıler @Zeynep - 3 yıl Önce

astsubay dıyo yanı önlısans subaylar lısans mezunu

Seda
Seda - 3 yıl Önce

Alınması planlanıyor ama iç işlerine bağlandıktan sonra bölüme göre alınmaya başlandı zaten okul sürecinde eğitim veriliyor bölüm gözetmeksizin herkesi Çağırmaları gerektiğini düşünüyoruz haksızlık yapılıyor Ve boy esnetilmeli herkese hak tanınmalı

mehtap
mehtap - 3 yıl Önce

Lise mezunuda alın bu kez.

Eda
Eda - 3 yıl Önce

Yapın artık yaş sınırı çıksın lise mezunu alımı yapın

sinem
sinem - 3 yıl Önce

gercek mi