8 Bin Bekçi Alımı 15 Bin Polis Alımı Başvuru Ücreti Ne Kadar Olacak

İçişleri Bakanlığı EGM 2019/1 8 bin çarşı ve mahalle bekçi alımı ilanı ile 8 bin bekçi alımı yapılacak. Diğer yandan 15 bin polis alımları için 2-3 gün içerisinde 15 bin polis alımı yapılacak bu sınavlara başvuru ücreti ne kadar olacak. İşte son gelişmeler.

8 Bin Bekçi Alımı 15 Bin Polis Alımı Başvuru Ücreti Ne Kadar Olacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sivas ilinde yaptığı açıklamalarda 2-3 gün içerisinde 15 bin polis alımı ilanı açıklanacağı müjdesini verdi. Diğer yandan ilk duyuruları açıklanarak kontenjan açıklaması yapılan Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımları için 8 bin kişilik bekçi alım başvuruları yakın bir zaman içerisinde açıklanacak. Her iki ilan için polis alımı, bekçi alımı başvuru ücreti ne kadar olacak merakla sorulmakta.

8 BİN BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Polis Akademisi Başkanlığı 8 bin bekçi alımı için geri sayım başladı. 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olan adaylar ile eğitim düzeyinde en az lise mezunu olan, diğer fiziki şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler. Bekçi alımlarına başvurular yakın zamanda başlayacak. Bekçi alımı başvuru ücretleri ne kadar olacağı merak edilen konular arasında.

İnternet üzerinden yapılacak olan başvurularda ön başvuru ücreti olarak Polis Akademisi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğüne sınav ücreti yatırılacak. Adaylar başvuru ücreti olarak ne kadar ücret yatırılacağı henüz belli değil. 2018/1 alımlarında 100 Tl olan başvuru ücretinin 2019/1 alımlarında da aynı olabilir. Ayrıca şehit ve vazife malulü eş çocukları sınav ücreti yatırmayacaklar. Bunun için başvuru esnasında ilgili seçeneği işaretlemeleri gerekmektedir. İlan açıklandığında detayları sunacağız.

15 BİN POLİS ALIMI BAŞVURU ÜCRETİ;

Diğer alımlardan 15 bin polis alımı için sınav ücreti de sınav başvuru kılavuzu açıklandığında belli olacak. Daha önce 23. dönem POMEM alımlarında adaylar 100 Tl başvuru ücreti ödediler. 2019 yılı sınavlarında ne kadar olacağı merak konusu ilan açıklandığında detaylar belli olacak. Gelişmelerden anında haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

Instagram Hesabı

Facebook Grubu 

Android Uygulama 

İOS Uygulama 

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 16:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
beklemezdim
beklemezdim - 4 yıl Önce

O açıklamanın 23.döneme ait olduğunu biliyor olmalısın işinolsa editörü beyefendi :) beklemezdim sizden böyle bir haber.

Uğur Varol
Uğur Varol - 4 yıl Önce

Sadece küçük bir eleştiri... Bu haberler sana bişey mi kazandırıyor tıklanma falan mı

Batuhan
Batuhan - 4 yıl Önce

Karar verin artik 31 yasindan gün almamis mi 31 yasini doldurmamismi sarti araniyor nasil bi haber yapiyorsunuz anlamis degiliz biraz dürüst olun millet tiklama yapsin diye yalan dolan seyler yapıyorsunuz yazik

Gökhan kara
Gökhan kara - 4 yıl Önce

Bekçi alımında yaşın 35 olmasını istiyoruz 31 yaş ile sınırlandırılması çok saçma mantık dışı ve açıkta olan uzman çavuşlara özel hakta tanınması gerekir