700 Bekçi Alımına Kişi Başvuru Yaptı! Rekor Başvuru

İstanbul Valiliği ve Kaymakamlıkları için toplam 700 bekçi alımı yapılıyor. Peki bu alım ilanına kaç kişi müracaat etti? Rekor başvuru geldi.

700 Bekçi Alımına Kişi Başvuru Yaptı! Rekor Başvuru
Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan bildiri ile İstanbul Valiliği ile Kaymakamlıkları için 700 bekçi alımı yapılacağı belirtilmişti. Adayların yoğun ilgi göstermiş olduğu kadroya lise mezunu adaylar başvuru yapabilmekte olup KPSS şartı da bulunmuyor.

Pek çok kişinin başvuru yaptığı bekçi alım ilanına şimdiye kadar kaç kişi başvurduğu merak ediliyordu ve merak ile beklenen sayı açıklandı. Yapılan açıklama ile İstanbul Valiliği ve Kaymakamlıkları için alınacak olan 700 bekçi alımına kaç kişinin müracaat ettiği öğrenildi.

Rekor Başvuru Yapıldı

İstanbul Valisi Vasip Şahin 700 bekçi alımına ilişkin duyuru yaparak başvuruların 16 Şubat 2017 tarihine başladığını duyurdu. Söz konusu 700 bekçi alım ilanına şimdiye kadar 2 binden fazla kişi başvuru yaptı.

Başvurular 16 Şubat 2017 tarihine başlamış olup adaylar 25 Şubat 2017 tarihine kadar başvuru yapabilmektedir. Bu süre zarfında başvurular kabul edilecek olup olağan durum olmadığı sürece başvuru süresi değiştirilmeyecektir. 

25 Şubat 2017 tarihine kadar başvuruların alınması ile toplam 5 bin kişiye yakın adayın 700 bekçi alım ilanına müracaat etmesi bekleniyor. 700 bekçi alımına ilgi gösterilmesi oldukça mutlu etmiş gibi görünmekte olup alım ilanı  tüm Türkiye geneli olsaydı başvuru sayısı şimdiye kadar on binleri geçerdi. Ancak adayların İstanbul'da ikamet etmesi, yaş ve askerlik şartının bulunması başvuru sayısını azaltıyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE