7 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak! Başvuru Tarihleri Belli Oldu Mu?

Emniyet Genel Müdürlüğünün 7 bin kişilik bekçi alımı ne zaman yapılacak, bekçi alımı başvuru tarihleri belli oldu mu?

7 Bin Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak! Başvuru Tarihleri Belli Oldu Mu?

Bilindiği üzere bundan aylar önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin kişilik bekçi alımı yapması yönünde talimat verildiği duyurulmuştu. Adaylara müjdeli haber verilmiş ve ilanın kısa zaman içerisinde yayımlanacağı tahminleri sosyal medya üzerinden yorumlanmıştı.

Ancak aradan aylar geçmesine rağmen halen bir duyuru yapılmadı ve sonunda geçtiğimiz haftalarda OHAL kapsamınad çıkan Kanun Hükmünde Kararnameler ile EGM'ye 7 bin bekçi alımı kadrosu tahsis edildi. Adaylar ha yapıldı, ha yapılacak derken bir türlü ilan hazırlanmadı ve detaylar açıklanmadı.

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN

Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin kişilik bekçi alımına ilişkin kadro KHK ile tahsis edildi ancak halen alım ilanı kamuoyuna duyurulmadı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul ili için yüzlerce bekçi sokaklara çıktı ve göreve başladı.

Buna göre 7 bin kişilik bekçi alımı ne zaman yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak yoğun talep gelmekte ve bizlerde konuyu etraflıca araştırmakta sürekli gündeme getirmeye çalışmaktayız ancak Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve İçişleri Bakanlığımızdan henüz 7 bin kişilik bekçi alımına ilişkin tarih açıklaması gelmedi. Alımların bu sene yapılması bekleniyor ve tahmini olarak önümüzde ki birkaç ay ya da hafta içerisinde yapılması bekleniyor fakat resmi kaynaklardan bir duyuru gelmediği için şu anda başvuru tarihlerinin ne olduğuna yönelik bir bilgi vermek mümkün olmamaktadır.

TÜM ASKERİ İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Ins biran önce yayınlanır

Mahmut
Mahmut - 2 yıl Önce

Yaş 35 olsun yetti gari

Emrah
Emrah - 2 yıl Önce

Kayseri de olmalı

yahya
yahya - 2 yıl Önce

lise mezunu olmasın ve alımlar başlasın artık sayın başkanım lütfen lise mezunu olmasın doğu da