7 Bin Bekçi Alımı 6 İlde Başlıyor! Hangi İllerde Yapılacak Duyuruldu

Emniyet Genel Müdürlüğü 7 bin bekçi alımı 6 ilde başlıyor. Hangi illerde bekçi alımı yapılacağı duyuruldu.

7 Bin Bekçi Alımı 6 İlde Başlıyor! Hangi İllerde Yapılacak Duyuruldu
Geçtiğimiz günlerde OHAL kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnameler ile Emniyet Genel Müdürlüğüne toplam 7 bin kişilik bekçi kadrosu tahsis edildi. Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin bekçi alımı için izin verildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü 7 bin bekçi alımı daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna talimat verildi açıklaması ile duyurulmuştu. Çıkarılan KHK ile EGM'ye resmen 7 bin kişilik bekçi alımı tahsis edilmiş oldu. Buna göre EGM 7 bin bekçi alımı 6 ilde başlıyor. Peki hangi illerde alımlr yapılacak.

ALIM YAPILACAK İLLER DUYURULDU

Emniyet Genel Müdürlüğü 7 bin bekçi alımı 6 farklı ilde yapılacak. Buna göre hangi illerde 7 bin bekçi alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlar İstanbul, Ankara, Gaziantep, Adana, Hatay  ve Mersin illeri için yapılacak olup bu illerden ve 7 bin bekçi alımından hariç olmak üzere terör olaylarının olduğu iller için de bekçi alımları yapılacaktır.

ARANACAK ŞARTLAR

Bekçi alımında bilindiği üzere en çok tartışılan konu mezuniyet şartıdır. İstanbul'da yapılan bekçi alımında lise mezunu şartı aranmıştı ve 7 bin bekçi alımında da büyük ihitmal ile lise mezunu şartı aranacaktır. Yine adayın alım yapılacak olan ilde en az bir yıldır ikametgah ediyor olması ve sağlığının mesleğini yapmaya engel olmaması gerekmektedir.

BEKÇİ ALIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ
BEKÇİ KIYAFETLERİ MAAŞLARI VE GÖREVLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
eyup taşın
eyup taşın - 3 yıl Önce

bekçi olmak ıstıyorum d.bakır olacak mı lıze mezunu kaldırılsun lutfen 0531 778 33 41 ne zaman olur bılgı verırsenız sevınırım lutfen

işsiz
işsiz - 3 yıl Önce

kpss boş yeremi yapıldı.Artı birde yaş şartı aranıyor yıllardır mağdur edilen bizleriz.Yaş şartı kaldırılarak kpss ile alım yapılmalı.

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

Alım yapacaksanız sa yapın yada gereksiz yere millete umut vermeyin mart ayında beri alım olacak dahada olacak...

ERCAN
ERCAN - 3 yıl Önce

ASKERLIK SARTI VAR MI?

Eda
Eda - 3 yıl Önce

Merhaba Benim eşim güneydoğuda bekçi burdan yetkilere sesleniyorum ankarda alım olduğunda tayini buraya gelirse çok sevinecez teşekkürler

Ayhan
Ayhan - 3 yıl Önce

Once lise ve dengi olucakti simdi neden tek lise mezunu ben lise okulunu bitirdim ama aciktan okudum icin okul bitti ama zorunlu dersten 1 tane ders kaldigi icin diplomayi alamadim puanimda baraji gecti ozamn diplomayi alamadim icin ben bekci olamazmiyim?

soner
soner @Ayhan - 3 yıl Önce

olabilirsin açık öğretim lisesini okuduğuna dair öğrenim belgesini halk eğitim merkezinden alıp lise diplamısını alana kadar o belge diploma yerine geçerli

ali
ali - 3 yıl Önce

yaş şartı esnetilecekmi

Omer faruk
Omer faruk - 3 yıl Önce

Bi an once acilsin basvurupar artik beklemekten yorulduk arkadas