65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma İzni Saat Kaçta! Bakan Soylu'dan 57 İl'e Uyarı!

Ülke genelinde ilk kez 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma izni verilecek. Sokağa çıkma izni ne zaman saat kaçta başlayacak? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 57 ilde yaşayan vatandaşlara uyarılarda bulundu.

65 Yaş Üstü Sokağa Çıkma İzni Saat Kaçta! Bakan Soylu'dan 57 İl'e Uyarı!

65 Yaş üstü Saat Kaçta Dışarıya Çıkabilecek! Bakan Soylu'dan 57 İl’e çağrı

24 il genelende sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Cumartesi ve Pazar günü hafta sonu uygulanacak olan 23 Büyükşehir ile Zonguldak ilindeki sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Pazar günü 65 yaşüstü vatandaşlar için izin verilecek. 1 ayı geçkin süredir kısıtlama uygulanan yaşlılar için sokağa çıkma izini ne zaman başlayacak merak edilmekte

65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA İZİNİ SAAT KAÇTA OLACAK?

10 Mayıs Pazar günü 11 ile 15:00 arasında uygulanacak. Sadece yürüme mesafesi alanlarında yürüyüş yapabilecekler. Araba kullanımına izin verilmeyecek. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya üzerinden kısıtlamanın olmadığı 57 il için bir çağrıda bulundu. 14 yaş altına 13 Mayıs 15 ile 20 yaş arasında ise 15 mayıs günü saat 11:00 ile 15:00 arasında çıkış izni uygulanacak.

Kronik rahatsızlığı olan ve 65 yaş üstü vatandaşların ilk kez dışarıya çıkabilecekleri günde 57 ildeki vatandaşların dışarıya çıkmaması konusunda Bakan Soylu’dan bir çağrı geldi.

GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU;

9 Mayıs 2020 tarihli günlük vaka sayıları açıklandı. Bugün vefat eden hasta sayısı 50 olarak açıklandı. Test sayısı 35 bin 605 olurken Test sonuçlarında pozitif vaka sayısı 1546 oldu. Bugün mevcut vakalardan iyileşenlerin sayısı 3084 olarak açıklandı. Entübe sayısı 628, Toplam vefat edensayısı 3379 oldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE