6 PKK Militanı Şırnak'ta Etkisiz Hale Getirildi

Şırnak'ta devam eden terör operasyonların için GENELKURMAY Başkanlığı, tarafından açıklama geldi. Yapılan açıklamada 6 PKK'lı teröris etkisiz hale getirildi dendi.

6 PKK Militanı Şırnak'ta Etkisiz Hale Getirildi
Şırnak'ta devam eden terör operasyonların için GENELKURMAY Başkanlığı, tarafından açıklama geldi. Yapılan açıklamada 6 PKK'lı teröris etkisiz hale getirildi dendi.


Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki açıklamada, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde devam eden operasyonda 23 el yapımı patlayıcının imha edildiği ve Şırnak'ta 6 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesindeki 'Önemli Yurtiçi Olaylar' bölümünde yer alan dün meydana gelen olaylara ilişkin bilgiler şöyle: * Mardin/Nusaybin’de devam eden operasyonda; bir Kaleşnikof piyade tüfeği ile beş adet şarjörü ele geçirilmiş, 23 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen EYP sayısı 721’dir.) * Şırnak’da devam eden operasyonda; altı bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, bir bölücü terör örgütü mensubu terörist teslim olmuş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 281’dir.), bir adet el telsizi ve bir adet dürbün ele geçirilmiş, üç el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 837’dir.) * Mardin / Artuklu’da, güvenlik güçlerince icra edilen yol araması esnasında tespit edilen, dört adet tüp ile güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.


* Şırnak /Uludere’de, güvenlik güçlerince icra edilen yol araması esnasında tespit edilen, bir adet tüp ile güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

* Şırnak / Uludere’de, güvenlik güçlerince icra edilen arazi araması esnasında tespit edilen bir sığınakta el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan, 49 dinamit lokumu, 27 fünye, üç metre saniyeli fitil ve iki akü ele geçirilmiştir.

* Şırnak / Silopi’de, Irak Kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu beş terörist, güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

* Kilis / Elbeyli’de, Suriye’den Türkiye’ye yasadışı yollarla girmeye çalışan, DEAŞ terör örgütü üyesi yabancı uyruklu iki şahıs yakalanmıştır.
 

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE