54 Kişi Öldü mü?Düşen Uçağın Enkazına Ulaşıldı!

54 Kişiyle beraber havalandıktan kısa bir süre sonra kaybolan Endonezya merkezli Trigana Havayollarına ait yolcu uçağının enkazına ulaşıldı.

54 Kişi Öldü mü?Düşen Uçağın Enkazına Ulaşıldı!

54 Kişiyle beraber havalandıktan kısa bir süre sonra kaybolan Endonezya merkezli Trigana Havayollarına ait yolcu uçağının enkazına ulaşıldı.

Endonezya'nın Papua eyaletinin başkenti Jayapura'da havalandıktan kısa bir süre sonra kaybolan Endonezya merkezli Trigana Havayollarına ait yolcu uçağının enkazı bulundu. Endonezyalı yetkililer, sefer sırasında 54 yolcusu bulunan ATR42-300 tipi uçağa ait enkazın Papua bölgesinin batısında bulunduğunu bildirdi. Endonezya Ulaştırma Bakanlığı konuyla ilgili açıklamasında, uçağa ait enkazının Bintang dağlık alanda, bölgede yaşayan halk tarafından tespit edildiğini kaydetti. Endonezya Posta Servisi ise açıklamasında, uçağın Papua'da uzak bölgelerde yaşayan halka götürülmek üzere 486 bin dolar bulunan çantaların da yer aldığını kaydetti. Jayapura Posta Servisi Başkanı Haryono konuyla ilgili olarak, "İş arkadaşlarımız bu çantaları bölgede yaşayan fakir halka dağıtmak için taşıyorlardı" dedi.

 

Yetkililer, 44 yetişkin, 5 çocuk ve 5 mürettebat olmak üzere 54 yolcu ile havalanan uçakta hayatta kalmayı başaran yolcuların bulunup bulunmadığına dair detaylı bir açıklamada bulunmadı. Kaybolan uçağın arama çalışmalarına başlandığını kaydeden yetkililer, arama çalışmalarına katılmak üzere yola çıkan uçağın kötü hava koşulları nedeniyle tehlike atlattığı da sözlerine ekledi. Yetkililer, bölgede etkili olan kötü hava koşullarının kazaya neden olmuş olabileceğini de ifade etti.

 

Endonezyalı polis memuru Yunus Wally, uçağa ait enkazın arama çalışmalarının yapıldığı şelalenin yakınlarında bulunduğunu ve kara ekibinin çalışmalarda bulunmak üzere bölgeye sevk edildiğini ifade etti. Endonezya Ulusal Arama Kurtarma Ekibi Başkanı Henry Bambang Soelistyo, bölgeden halen dumanların yükseldiğini ifade ederek, kötü hava koşulları ve engebeli arazinin arama çalışmalarını zorlaştırdığını belirtti. Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, sosyal medyada paylaştığı mesajında uçakta bulunan yolcuların ailelerine başsağlığı dileklerini ileterek, Endonezya halkının hep beraber dua etmesi gereken bir zamanda olduklarının altını çizdi.

Papua'nın başkenti Jayapura'da bulunan Sentai Havalimanı'ndan kalkış yapan yolcu uçağı ile yaklaşık 1 buçuk saat sonra irtibat kesilmişti. 54 yolcusu bulunan uçak, eyaletin Oksibil kentine gidiyordu. Trigana Havayolları, 2007 yılından bu yana Avrupa Birliği'nin kara listesinde yer alıyor.

sabah

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE